Մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի անդամները ուսումնամարզական հավաք են անցկացնում Ծաղկաձորում
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մարմնամարզության ազգային հավաքականը գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանի գլխավորությամբ հունվարի 10-24-ի ուսումնամարզական հավաք է անցկացնում Ծաղկաձորում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի լրատվության բաժնի տեղեկատվության համաձայն՝ հավաքին մասնակցում են մարզիչներ Սոս Սարգսյանը, Արթուր Թովմասյանի, Արթուր Դավթյանի եւ Վիգեն Խաչատրյանի անձնական մարզիչները:
«Հավաքի հիմնական ուղղվածությունը՝ ֆիզիկական ընդհանուր պատրաստվածությունն է: Մարմնամարզիկների համար սա երկրորդ հավաքն է, որ երբևէ անցկացրել ենք Հայաստանում: Փորձը ցույց տվեց, որ հավաքը դրական ազդեցություն ունեցավ մարզիկների վրա: Նախորդ անգամ մեզ համար նորություն էր այսպիսի հավաք անցկացնելը, այդ պատճառով ծրագրային բացեր կային: Ի տարբերություն անցած տարվա, այս տարի ծրագիրը բարդացրել ենք: Հավաքին մասնակցում է 10 մարմնամարզիկ: Ընդգրկել ենք նաեւ երիտասարդ 4 մարզիկի, ովքեր փոխարինվելու են հաջորդ շաբաթ՝ իրենց տեղը զիջելով մյուս մարզիկներին»,- ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում, ասել է մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանը:

Члены сборной Армении по спортивной гимнастике проводят учебно-тренировочный сбор в Цахкадзоре
Члены сборной Армении по спортивной гимнастике проводят учебно-тренировочный сбор в Цахкадзоре под руководством главного тренера Акопа Серобяна. Об этом сообщили Арменпресс в пресс-службе Национального олимпийского комитета Армении.
«Основная направленность сбора - общая физическая подготовка. Для гимнастов - это второй сбор, проходящий в Армении. Опыт показывает, что такие сборы оказывают положительное воздействие на спортсменов. В прошлый раз проведение такого сбора было новым для нас, поэтому имели место пробелы в программе. Мы усложнили программу по сравнению с прошлым годом. В сборе принимают участие 10 гимнастов. Мы включили также 4-х молодых спортсменов, которые уступят свое место другим на следующей неделе», - отметил главный тренер сборной Армении по спортивной гимнастике в беседе с пресс-службой НОК Армении.
Кроме Акопа Серобяна, в сборе участвуют тренер Сос Саркисян, а также личные тренеры Артура Товмасяна, Артура Давтяна и Вигена Хачатряна.