Մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի անդամները ուսումնամարզական հավաք են անցկացնում Ծաղկաձորում
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մարմնամարզության ազգային հավաքականը գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանի գլխավորությամբ հունվարի 10-24-ի ուսումնամարզական հավաք է անցկացնում Ծաղկաձորում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի լրատվության բաժնի տեղեկատվության համաձայն՝ հավաքին մասնակցում են մարզիչներ Սոս Սարգսյանը, Արթուր Թովմասյանի, Արթուր Դավթյանի եւ Վիգեն Խաչատրյանի անձնական մարզիչները:
«Հավաքի հիմնական ուղղվածությունը՝ ֆիզիկական ընդհանուր պատրաստվածությունն է: Մարմնամարզիկների համար սա երկրորդ հավաքն է, որ երբևէ անցկացրել ենք Հայաստանում: Փորձը ցույց տվեց, որ հավաքը դրական ազդեցություն ունեցավ մարզիկների վրա: Նախորդ անգամ մեզ համար նորություն էր այսպիսի հավաք անցկացնելը, այդ պատճառով ծրագրային բացեր կային: Ի տարբերություն անցած տարվա, այս տարի ծրագիրը բարդացրել ենք: Հավաքին մասնակցում է 10 մարմնամարզիկ: Ընդգրկել ենք նաեւ երիտասարդ 4 մարզիկի, ովքեր փոխարինվելու են հաջորդ շաբաթ՝ իրենց տեղը զիջելով մյուս մարզիկներին»,- ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում, ասել է մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանը:

Armenian gymnasts are at training camp in Tsakhkadzor
YEREVAN, JANUARY 12, ARMENPRESS. Armenia’s gymnastics team led by the head coach, Hakob Serobyan is conducting training camp at Tsakhkadzor. As “Armenpres” reports, Armenian Olympic Committee informs about the aforementioned.
“The training camp is aimed at physical preparedness. It’s the second training camp ever held for gymnasts in Armenia. The experience showed that it had a beneficial effect on gymnasts. The previous time holding such a training camp was a novelty for us, that’s why we had some program gaps. Unlike last year, this year the program has been complicated. The training camp is attended by 10 athletes. We have included 4 young athletes in it who will be substituted next week conceding their place to other athletes”, Armenia’s gymnastics team head coach noted in a conversation with ANOC.
Besides Hakob Serobyan, Sos Sargsyan as well as Artur Tovmasyan’s, Artur Davtyan’s and Vigen Khachatryan’s personal coaches take part in the training camp.