ԱԺ նիստում հերթական միջադեպը գրանցվեց Զարուհի Փոստանջյանի և Գալուստ Սահակյանի միջև
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովի հերթական նիստն առանց միջադեպերի չանցավ: ՀՀ Կենտրոնական բանկի 2014թ. դրամավարկային քաղաքականության հաշվետվության քննարկման ժամանակ, երբ ելույթ էր ունենում ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Հայկ Բաբուխանյանը, «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Զարուհի Փոստանջյանը սկսեց աղմկել:
Պատգամավորն ինչ-որ թղթեր ձեռքին հասել էր նիստը նախագահող ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի մոտ և փորձում էր ինչ-որ բան պարզել: Այդ ընթացքում երկու անգամ ընդհատվեց Հայկ Բաբուխանյանի խոսքը: «Տիկին, Դուք ինձ խանգարում եք»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` ասաց Բաբուխանյանը՝ հորդորելով պատգամավորին դադարեցնել աղմուկը:
ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը ևս Փոստանջյանին հորդորեց նիստը չխանգարել: «Մի ստիպեք ինձ օրենքով շարժվել»,- ասաց ԱԺ նախագահը: Սակայն Զարուհի Փոստանջյանի վրա ԱԺ նախագահի և Հայկ Բաբուխանյանի հորդորները որևէ ազդեցություն չունեցան. նա շարունակում էր աղմկել: «Հիմա ես չգիտեմ՝ անվտանգությանը կանչեմ, թե շտապ օգնությանը»,- կատակեց Գալուստ Սահակյանը, որից հետո Զարուհի Փոստանջյանը, կարծես, հանդարտվեց և գնաց իր տեղը զբաղեցնելու:

Zaruhi Postanjyan and Galust Sahakuyan had regular incident in National Assembly session
YEREVAN, OCTOBER 6, ARMENPRESS. The regular session of the National Assembly did not hold without incidents. During the discussion of the 2014 Monetary Policy Report of the Armenian Central Bank, the headof the National Assembly “Heritage”faction Zaruhi Postanjyanstarted to make noise, when Republican MP Hayk Babukhanyan was having a speech.
MP, with some papers in her hand, came up to the president of the National Assembly Galust Sahakyan and was trying to find out something. During that period, Hayk Babukhanyan’s speech was interrupted for 2 times. “You are interfering me, lady”, said Babukhanyan, asking the MP to stop the noise, as “Armenpress” reports.
The president of the National Assembly Galust Sahakyan also asked the MP not to interfere the session.” Do not make me to act within the limits of the law” said The National Assembly President.