ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցությունը կղեկավարի Զարուհի Փոստանջյանը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովի «Ժառանգություն» խմբացությունն այսուհետ կղեկավարի Զարուհի Փոստանջյանը: Այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է «Ժառանգություն» կուսակցության մամուլի խոսնակ Դավիթ Սանասարյանը:
«Հարգելի ընկերներ, սիրելի լրագրողներ, մամուլից ենք տեղեկացել պարոն Հակոբյանի որոշման և դրա ձևակերման մասին։ Ցավում ենք, բայց նաև հարգանքով ենք վերաբերվում։ Առայժմ այլ բան չունենք ասելու: Շնորհակալություն ենք հայտնում համատեղ աշխատանքի համար և մաղթում հաջողություններ: «Ժառանգություն» խմբակցությունն այսուհետ կներկայացնի Զարուհի Փոստանջյանը»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ գրել է Սանասարյանը:
Ազգային ժողովի պատգամավոր Ռուբիկ Հակոբյանը սեպտեմբերի 17-ին հայարարել է «Ժառանգություն» կուսակցությունը լքելու և ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավարի լիազորությունները վայր դնելու մասին: Ռուբիկ Հակոբյանն իր որոշումը հիմնավորել է «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հետ քաղաքական տարաձայնությունների առկայությամբ:

YEREVAN, SEPTEMBER 18, ARMENPRESS. Zaruhi Postanjyan will be the new head of the National Assembly “Heritage” faction. “Heritage” political party spokesman Davit Sanasaryan wrote about the aforementioned on his Facebook page.
“Dear friends and journalists, we were informed about Mr. Hakobyan’s decision from media. We express regret but also respect the decision. We have nothing to say for now. We express our gratitude for joint activities and wish further success. From now on Zaruhi Postanjyan will represent “Heritage” faction.”, “Armenpress” reports, Sanasaryan wrote.
NA MP Rubik Hakobyan announced on Sept. 17 about leaving “Heritage” faction. He said that his decision was preconditioned by the existence of political differences between him and party leader Raffi Hovannisian.