Պոլսահայ երգիչը պատասխանել է Մահչուփյանի տարօրինակ հայտարարությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայի վարչապետի հայազգի խորհրդական Էթյեն Մահչուփյանի վերջին խոսքերն իր` ազգությամբ հայ լինելու, սակայն ավելի շատ օսմանցի զգալու մասին շարունակում են համացանցում քննարկման թեմա լինել: Ինչպես հաղրդում է «Արմենպրես»-ը, խնդրին «Թվիթեր»-ի իր միկրոբլոգում անդրադարձել է պոլսահայ երգիչ Հայկո Ջեփքինը:
Նա հիշատակել է ավելի վաղ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի խոսքերը, որտեղ նա վիրավորական տոնով ասել էր. «Կներեք, բայց ինձ անգամ հայ են անվանել»: «Հնարավոր է, որ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը «Կներեք արտահայտությանս համար` հայ» մեկնաբանությունն արել է Էթյեն Մահչուփյանին որպես օրինակ ունենալով: Եթե որպես օրինակ նա է օգտագործվել, ուրմեն այդ խոսքերն իմ վրա ընդհանրապես չեմ վերցնում»,- այսպիսի գրառում է թողել Ջեփքինը:
Ավելի վաղ Թուրքիայի վարչապետ Ահմեդ Դավութօղլուի գլխավոր խորհրդական Էթյեն Մահչուփյանը հայտարարել է, որ ազգությամբ հայ լինելով իրեն ավելի շատ օսմանցի է զգում: Վարչապետի գլխավոր խորհրդականը հավելել է նաև, որ իրեն չի հետաքրքրում այն, որ հայերն իրեն «դավաճան» են անվանում: «Ի վերջո, ամեն հայացք ունեցող հայ կա: Շատ հավանական է, որ ինձ այդպես անվանող հայեր էլ կան, սակայն դա կարևորություն չունի»,- հավելել է նա:

Стамбульский певец ответил на странное заявление Махчупяна
Слова советника премьер-министра Турции Этьена Махчупяна о том, что хотя он армянин по происхождению, но чувствует себя скорее османцем, продолжают будоражить пользователей сети. Как передает Арменпресс, в обсуждение включился и стамбульский певец Айко Джепкин.
Он напомнил речь Эрдогана, в которой он оскорбительным тоном произнес: «Простите, но меня даже армянином называли». «Видимо, это эрдогановское «простите за выражение – армянин» было сказано из-за таких, как Махчупян. Если он был взят за образец, значит я на себя вообще не беру эти слова», - написал в Twitter Джепкин.
Ранее главный советник премьера Турции Давутоглу Этьен Махчупян заявил, что хотя он и армянин, но больше ощущает себя османцем. При этом он сказал, что его вообще не волнует, что армяне считают его «предателем». «В конце концов, армяне тоже бывают разными, и мнения у каждого свое. Вполне возможно, что некоторые именно так меня и воспринимают, но это не имеет никакого значения», - заявил он.