Տանկային բիաթլոնի աշխարհի առաջնությունում Հայաստանի հավաքականը զբաղեցրել է երկրորդ տեղը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մերձմոսկովյան Ալաբինոյում անցկացված տանկային բիաթլոնի աշխարհի առաջնության եզրափակիչ փուլի արդյունքում Հայաստանի հավաքականը զբաղեցրել է երկրորդ տեղը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Վերջնական երկրորդ տեղը հաստատվեց, փայլուն է։ Աշխարհի հզորագույն երկրների հետ մրցապայքարում սա փայլուն արդյունք է»,- նշել է Հովհաննիսյանը։
Ավելի վաղ «Ռիա-Նովոստի»-ն տեղեկացրել էր, որ եզրափակիչ էստաֆետային քառյակում են հայտնվել Ռուսաստանը (294 միավոր), Ղազախստանը (226 միավոր), Չինաստանը (220 միավոր) եւ Հայաստանը (213 միավոր): ՌԴ ՊՆ-ից տեղեկացրել էին, որ այսօր յուրաքանչյուր հավաքականից երեք անձնակազմ մեկ տանկով (անձնակազմերի փոփոխությամբ) կանցնի 3 շրջան:
Այս տարի տանկային մարտերի պատմության մեջ առաջին անգամ հանդիպել են աշխարհի 12 երկրների անձնակազմեր՝ Անգոլայի, Հայաստանի, Բելառուսի, Վենեսուելայի, Հնդկաստանի, Ղազախստանի, Ղրղըզստանի, Չինաստանի, Քուվեյթի, Մոնղոլիայի, Ռուսաստանի, Սերբիայի, իսկ ավելի քան 20 պետությունների պատվիրակություններ մրցումներին մասնակցում են դիտորդի կարգավիճակում:

В международных соревнованиях «Танковый биатлон-2014» Армения заняла 2-е место
В международных соревнованиях «Танковый биатлон-2014», проходящих на полигоне «Алабино» в Подмосковье, по итогам заключительного этапа Армения заняла 2-е место. Как передает Арменпресс, об этом на своей Facebook-странице сообщил пресс-секретарь МО РА Арцрун Ованесян.
«Окончательно подтвердилось – 2-е место. Блестяще! Прекрасный результат соревнований с сильнейшими странами мира», - написал Ованесян.
Ранее РИА-Новости сообщили, что в заключительной эстафетной четверке оказались Россия (294 очка), Казахстан (226 очков), Китай (220 очков) и Армения (213 очков). В МО РФ сообщили, что сегодня три экипажа (сменно) из каждой команды на одном танке прошли 3 этапа.
В этом году впервые в истории танковых боев встретились экипажи из 12 стран:России, Армении, Анголы, Беларуси, Венесуэлы, Индии, Казахстана, Кыргызстана, Китая, Кувейта, Монголии и Сербии.Делегации из более чем 20 стран участвовали в качестве наблюдателей.