ՀՀ Նախագահն Արմեն Հովհաննիսյանին հետմահու պարգեւատրել է «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 1-ին աստիճանի մեդալով
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Բանակի օրվա առթիվ, Հայրենիքի սահմանների պաշտպանության գործում ցուցաբերած բացառիկ խիզախության և անձնական արիության, մասնագիտական բարձր պատրաստվածության, կյանքին սպառնացող վտանգի պայմաններում ծառայողական պարտքը կատարելիս ցուցաբերած անձնվիրության համար, Արցախի և Ադրբեջանի զորքերի շփման գծի հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ հունվարի 19-ի լույս 20-ի գիշերը հակառակորդի դիվերսիոն խմբերի ներթափանցման փորձը փոքրաթիվ ուժերով կասեցրած և հակառակորդին հետ մղած զորամասի զինծառայողները Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրամանագրով պարգևատրվել ենպետական բարձր պարգևներով: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 1-ին աստիճանի մեդալով է պարգեւատրվելԱրմեն Լևոնի ՀՈՎՀԱՆՆԻՍՅԱՆԸ` թիվ 49971 զորամասի ջոկի հրամանատար, կրտսեր սերժանտ (հետմահու):
Արիության մեդալով են պարգեւատրվելՍարգիս Պապիկի ԹԱՆԱՆՅԱՆԸ` թիվ 49971 զորամասի դասակի հրամանատար, ավագ լեյտենանտ,Արսեն Աշոտի ՀՈՎՀԱՆՆԻՍՅԱՆԸ` թիվ 49971 զորամասի շարքային
Մարտական ծառայության մեդալով`Արթուր Վանիկի ԲԱՂԴԱՍԱՐՅԱՆԸ` թիվ 38401 զորամասի շարքային
Նորայր Վարդանի ՄԿՐՏՉՅԱՆԸ` թիվ 49971 զորամասի շարքային,Սամվել Արտավազդի ՄՈՒՐԱԴՅԱՆԸ` թիվ 38401 զորամասի ջոկի հրամանատար, կրտսեր սերժանտԼյուդվիգ Խաչատուրի ՍԵՐՈԲՅԱՆԸ` թիվ 38401 զորամասի դասակի հրամանատար, ավագ լեյտենանտ:

Armenia’s President posthumously awards Armen Hovhannisyan with 1st degree medal “For services delivered to homeland”
YEREVAN, JANUARY 28, ARMENPRESS. By the decree of the President Serzh Sargsyan the military servicemen who displayed exceptional bravery and personal courage in the protection of borders of homeland, professional high preparedness, selflessness when displaying service duty under risk of life-threatening conditions, as well as the servicemen who threw back the rival and suspended the attempts of penetration of subversive groups of the rival in line of contact of the Karabakh-Azerbaijani opposing armies in the north-eastern direction at night on January 19-20 were awarded with high state awards on the occasion of Army Day. “Armenpress” was informed from the Department for Mass Media and Public Relations of the President’s staff of the Republic of Armenia that Armen Levon HOVHANNISYAN section leader of No. 49971 military unit, Junior Sergeant (posthumously) was awarded with 1st degree medal “For services delivered to homeland”.