Ազգային ժողովն այսօրվա նիստը կշարունակի մինչև օրակարգային հարցերի սպառումը. ՈւՂԻՂ ՄԻԱՑՈւՄ
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովը որոշեց հունիսի 20-ի նիստը ևս անցկացնել առանց ընդմիջման մինչև օրակարգային հարցերի սպառումը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` նման առաջակ արեց ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը` նկատի ունենալով, որ մնացել է 10 օրակարգային հարցի քննարկում:Առաջարկն ընդունվեց 87 կողմ, 1 դեմ, 1 ձեռնպահ ձայներով:
ՀՀ ԱԺ արտահերթ նստաշրջանը մեկնարկել է հունիսի 17-ին: Հունիսի 18-ի և հունիսի 19-ի նիստերը ևս անցկացվել են առանց ընդմիջման: Քննարկվել և երկրորդ ընթերցմամբ հաստատվել են մի շարք օրենքների նախագծեր, մասնավորապես «Դիլիջանի միջազգային դպրոց» ծրագրին հարկային և մաքսային արտոնություններ տալու նախագիծը, «Երկրապահի կարգավիճակի մասին» նախագիծը, «Նվազագույն ամսaկան աշխատավարձի» մասին նախագիծը և այլն:

YEREVAN, JUNE 20, ARMENPRESS: The National Assembly of the Republic of Armenia decided to hold the session of June 20 without breaks till the completion of the agenda issues. As reported by Armenpress, this suggestion was made by the President of the National Assembly of the Republic of Armenia Hovik Abrahamyan, taking into account that there are ten discussions of the agenda issues left. The suggestion was adopted by 87 for votes, 1 against vote and 1 neutral vote.
The special session of the National Assembly of the Republic of Armenia was launched on June 17. The sessions of June 18 and 19 as well were held without breaks. Different law drafts were discussed and approved, in particular, the draft on providing tax and customs privileges to the “Dilijan International School”, the draft on “Yerkrapah’s status”, the draft on “Minimum monthly salary”, etc.