Հենրիխ Մխիթարյանը դեռ Հայաստանում է եւ չի մեկնաբանում տեղափոխման լուրերը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի եւ Դոնեցկի «Շախտյոր»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը դեռեւս Հայաստանում է: Այս մասին«Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի մամուլի քարտուղար Տիգրան Իսրայելյանը: «Հայազգի ֆուտբոլիստը դեռ չի մեկնել Լիվերպուլ, բայց եւ չի մեկնաբանում իր` անգլիական հեղինակավոր «Լիվերպուլ» ակումբ տեղափոխվելու լուրերը»,-ասաց Իսրայելյանը:
Ավելի վաղ «Արմենպրես»-ը տեղեկացրել էր, որ Ուկրաինական «Շախտյոր»-ի հայ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանն առաջիկա օրերին բուժզննում կանցնի անգլիական «Լիվերպուլում»։ «Մխիթարյանը շտապ կմեկնի Անգլիա։ Լիվերպուլը պայմանագրի ստորագրման մասին պաշտոնապես կհայտարարի շաբաթվա վերջին։ Ուկրաինայի լավագույն հարձակվողի տրանսֆերային գումարը կկազմի մոտավորապես 30 միլիոն եվրո»,-գրել էր «ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ»-ը։
Հենրիխ Մխիթարյանը Ուկրաինայի ազգային առաջնության ռեկորդակիր ֆուտբոլիստ է: 2012/13 մրցաշրջանի ընթացքում դարձել է 25 գոլի հեղինակ: Վերջինս «հանքափորների» կազմում նվաճել է Ուկրաինայի գավաթը եւ դարձել առաջնության հաղթող:

Henrikh Mkhitaryan still in Armenia and does not comment on transfer news
YEREVAN, JUNE 18, ARMENPRESS: The midfielder of Shakhtar Donetsk and the Armenian National Football team Henrikh Mkhitaryan is still in Armenia. This was reported to Armenpress by the Press Secretary of the Football Federation of Armenia Tigran Israyelyan. “The Armenian footballer has not yet left for Liverpool and does not comment on the news on his transfer to the authoritative English Liverpool Club”, - said Tigran Israyelyan.
Earlier Armenpress reported that the midfielder of Shakhtar Donetsk and the Armenian National Football team Henrikh Mkhitaryan during the coming days will pass medical examination in the English Liverpool. “Henrikh Mkhitaryan will urgently leave for England. Liverpool will officially announce about the contract with Mkhitaryan by the end of the week. The transfer sum for the best Ukrainian attacker will make about 30 million EURO”, - published ITAR-TASS.
The midfielder of Shakhtar Donetsk and the Armenian National Football team is a Ukraine national football league record holder. Mkhitaryan produced 25 goals forShakhtarin the Ukrainian Premier League last season. In Shakhtar Donetsk the midfielder of the Armenian National Football team Henrikh Mkhitaryan has become the Ukraine’s Champion and National Cup Holder.