Ադրբեջանական զինուժը հրադադարի ռեժիմը մեկ շաբաթում Արցախի ուղղությամբ խախտել է 220 անգամ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում մայիսի 19-25-ն ընկած ժամանակահատվածում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 220 անգամ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, այդ ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված օպերատիվ քայլերի արրդյունքում հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները կասեցվել են և հայ դիրքապահները շարունակել են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Azerbaijani Armed Forces violated ceasefire regime for 220 times in a week
YEREVAN, MAY 25, ARMENPRESS. The rival violated the ceasefire regime for 220 times on the line of contact of the Karabakh-Azerbaijani opposing armies in the period ranging from May 19 to May 25. The Press Service of the Ministry of Defense of the Nagorno Karabakh Republic informed "Armenpress" that more than 1000 bullets of different diameters were fired towards the Armenian troops during this period.
The activity of the rival was suspended due to the operative actions of the front units of the Defense Army, which continued to carry out their military duty.