Բակո Սահակյանն ընդունել է «Հայաստան» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդամներին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 24-ին ընդունել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի մի խումբ անդամների:Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, հանդիպմանը քննարկվել են Արցախի սոցիալ-տնտեսական զարգացմանը, հանրապետության ներքին կյանքին եւ արտաքին քաղաքականությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է հիմնադրամի գործունեությունը՝ այն որակելով որպես համահայկական ամենակայացած կառույցներից մեկը, որն իր ստեղծման օրից ակտիվորեն մասնակցում է հայրենիքի զարգացման ու զորացման գործին՝ հավելելով, որ առանց այս կառույցի անհնարին կլիներ հաղթահարել բազմաթիվ դժվարություններ եւ ամուր կանգնել կայուն զարգացման ուղու վրա:
Հանդիպմանը ներկա էին «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

NKR President hosted group of members of "Hayastan" All-Armenian Fund's Board of Trustees
STEPANAKERT, MAY 25, ARMENPRESS. On 24 May Artsakh Republic President Bako Sahakyan received a group of members of the "Hayastan" All-Armenian Fund’s Board of Trustees. The Central Information Department of the Artsakh Republic President’s Office informed "Armenpress" that issues related to socioeconomic development of Artsakh as well as its domestic and foreign policy were discussed during the meeting.
President Sahakyan considered important the fund’s activities, describing it as one of the most established Pan-Armenian organizations, which since its creation actively participates in the development and strengthening of the Motherland, adding that without this organization it would be impossible to overcome many difficulties and stand firmly on the way of stable development.