Վարչապետն ու կառավարության անդամներն անձնական եկամուտներից հատկացումներ կանեն արմավիրցիներին աջակցելու համար
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ի կատարումն Արմավիրի մարզում կարկուտից տուժած գյուղերի բնակիչների հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության, Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, Հայաստանի Հանրապետության կառավարության բոլոր անդամները, ՀՀ կառավարությանն առընթեր մարմինների ղեկավարները, Հայաստանի Հանրապետության բոլոր մարզպետները՝ իրենց անձնական եկամուտներից հատկացումներ կանեն գյուղի և գյուղատնտեսության աջակցության հիմնադրամին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Արմավիրի մարզում կարկուտից տուժած գյուղացիներին աջակցելու նպատակով բոլոր ցանկացողները կարող են գումար փոխանցել ՎՏԲ Բանկի 16048518661500 եւ դրամային եւ 16048111866100 դոլարային հաշիվներով:

Prime Minister and Government members to support Armavir population
YEREVAN, MAY 24, ARMENPRESS: To fulfill the agreement, reached with the hail-affected villagers of the Armavir Marz, the Prime Minister of the Republic of Armenia Tigran Sargsyan, all the members of the Government, the heads of the agencies at the Government of the Republic of Armenia and all the Marz heads of the Republic will allocate money from their personal incomes to the fund for assistance to the hail-affected villagers and economic units.
As Armenpress was reported by the Department for Mass Media and Public Relations of the Government of the Republic of Armenia, to support the hail-affected villagers and economic units of the Armavir Marz, all the interested can transfer money to the VTB Bank accounts: 16048518661500 (AMD) and 16048111866100 (USD).