Ադրբեջանում շրջափակում են ընդդիմադիր հեռուստաալիքը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանում ռադիոխանգարումների պատճառով ընդդիմադիր Meydan TV-ի մայիսի 22-ի «Նկուղ» ծրագիրը եթեր չի հեռարձակվել: Այս մասին, ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, «Թուրան» լրատվական գործակալությանը հայտնել է Meydan TV-ի տնօրեն Էմին Միլլին:Նա ասել է, որ խանգարումների պատճառները դեռեւս բացահայտված չեն:
«Հեռարձակման համար խոչընդոտներ են ստեղծվում: Պատճառները պարզում ենք: Մենք անպայման կլինենք եթերում: Այդ ուղղությամբ աշխատանքները շարունակվում են», -ասել է Միլլին` նշելով, որ դրա հետ միասին Ինտերնետում on-line հեռարձակման համար խնդիրներ չկան:»Ծրագրերը տեղադրվում են YouTube ծառայությունում: Մի ծրագիր ամբողջությամբ ցուցադրվել է Ինտերնետում, երկրորդը, որը Ազգային խորհրդի մասին է, դեռեւս չկա: Այսօր կտեղադրենք տարածաշրջանում իրադրության մասին ծրագրի մի մասը», -հավելել է Միլլին: Նրա խոսքով` հեռուստաալիքն առաջին անգամ եթեր է դուրս եկել մայիսի 15-ին` ժամը 21:00-ին:
Հեռարձակումը կատարվում է Գերմանիայից` Turksat-ի միջոցով` 11804 V 24444 5/6 հաճախականություններով: Հեռուստաալիքի նպատակը Ադրբեջանի քաղաքացիներին ներքին եւ արտաքին իրադարձությունների մասին օբյեկտիվ տեղեկատվություն տալն է:

В Азербайджане блокируют оппозиционный телеканал
В связи с помехами для вещания азербайджанского спутникового телеканала Meydan TV, 22 мая программа «Подвал» не вышла в эфир. Как сообщает Арменпресс, об этом агентству «Turan» сообщил директор Meydan TV Эмин Милли. Источники помех пока не установлены, сказал он.
«Создаются препятствия для вещания. Выясняем причины. Мы обязательно будем в эфире. Работа в данном направлении продолжается», - сказал Милли.
Вместе с тем, нет проблем для on-line вещания в Интернете.
«Программы размещаются на сервисе YouTube. Одна программа полностью выставлена в Интернете, вторая - про Национальный совет - еще нет. Сегодня разместим часть программы про ситуацию в регионах», - продолжил Милли.
По его словам, впервые телеканал вышел в эфир 15 мая с 21.00. Вещание ведется из Германии через спутник Türksat - на частотах 11804 V 24444 5/6.Цель телеканала - объективное информирование граждан Азербайджана о событиях внутри и вне Азербайджана.