ՀՀ վարչապետն ուշ երեկոյան Արմավիրի մարզպետարանում խորհրդակցություն է հրավիրել
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը մարտի 22-ի ուշ երեկոյան Արմավիրի մարզպետարանում խորհրդակցություն է հրավիրել` քննարկելու կարկտահարությունից տուժած գյուղացիներին օժանդակություն տրամադրելու հարցերն ու ուղիները:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` մինչ խորհրդակցությունը վարչապետը տեղում ծանոթացել էԱրշալույս գյուղի հակակարկտային կայանների հետ կապված խնդիրներին:
Արմավիրի մարզպետի եւ գյուղապետերի մասնակցությամբ անցկացվող խորհրդակցության ժամանակ հանգամանորեն ներկայացվում են կարկտահարության հասցրած վնասները, որոնք պետք է հաշվարկվեին:

Премьер-министр Армении проводит совещание в областном муниципалитете Армавирской области
Премьер-министр Армении Тигран Саркисян вечером 22 мая проводит совещание в областном муниципалитете Армавирской области. Были обсуждены вопросы и пути предоставления помощи жителям сел области, пострадавшим от сильного града.
Как сообщает Арменпресс, до начала совещания премьер на месте ознакомился с проблемами с противоградовыми станциями в селе Аршалуйс.
В ходе совещания, в котором приняли участие губернатор Армавирской области и старосты сельских общин, подробно представляется нанесенный градом ущерб, который должен быть подсчитан.