Քննարկվել են Հայաստանի և Արցախի ոստիկանությունների համատեղ աշխատանքի ընդլայնմանն ու խորացմանը վերաբերող
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը հանդիպում է ունեցել ՀՀ ոստիկանության պետ Վլադիմիր Գասպարյանի հետ, ում գլխավորությամբմայիսի 21-ից աշխատանքային այցով Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում էր ՀՀ ոստիկանության պատվիրակությունը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանությունից` հանդիպման ընթացքում, որին մասնակցում էր Լեռնային Ղարաբաղի ոստիկանության պետ Կամո Աղաջանյանը, քննարկվել են Հայաստանի և Արցախի ոստիկանությունների համատեղ աշխատանքի ընդլայնմանն ու խորացմանը վերաբերող, ինչպես և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:
Վլադիմիր Գասպարյանի գլխավորած պատվիրակության մասնակցությամբ տեղի է ունեցել աշխատանքային խորհրդակցություն, որին ներկա են եղել ԼՂՀ ոստիկանության պետ Կամո Աղաջանյանը, ոստիկանության ղեկավար կազմը, ծառայությունների և ստորաբաժանումների պատասխանատուները:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են երկու իրավապահ կառույցների աշխատանքի առավել սերտացմանը, ծառայության որակի բարելավմանն ու հանցավորության դեմ պայքարի արդյունավետության բարձրացմանն ուղղված համատեղ գործողությունների խնդիրներ:
ՀՀ ոստիկանության պատվիրակությունը դատարկաձեռն չէր գնացել Արցախ: Նրանք արցախցի գործընկերներին նվիրել են ՊՊԾ գնդի հատուկ գումարտակի համազգեստներ և նույն տարբերանշաններով ավտոմեքենա. շուտով «հրեշտակները» կսկսեն պարեկել նաև Ստեփանակերտի փողոցներում:

Обсуждены вопросы расширения совместных работ между полицией Армении и НКР
С 21-го мая в Нагорно-Карабахской Республике с рабочим визитом находилась делегация полиции Республики Армения во главе с начальником полиции, генерал-лейтенантом Владимиром Гаспаряном.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе полиции Армении, 21-го мая президент НКР Бако Саакян встретился с начальником полиции Арении Владимиром Гаспаряном.
В ходе встречи, в которой принял участие начальник полиции Нагорно-Карабахской Республики Камо Агаджанян, были обсуждены вопросы расширения и углубления совместной деятельности полиций Республики Армения и НКР, а также иные вопросы, представляющие взаимный интерес.
С участием делегации во главе с Владимиром Гаспаряном состоялось рабочее совещание, на котором присутствовали также начальник полиции НКР Камо Агаджанян, руководящий состав полиции, ответственные лица полицейских служб и подразделений.
В ходе совещания были обсуждены вопросы совместных действий, направленных на координацию деятельности правоохранительных структур, улучшение качества службы и повышение эффективности борьбы с преступностью.
Делегация полиция Республики Армения отправилась не с пустыми руками: своим карабахским коллегам они подарили формы специального батальона полка СГО и автомобиль с теми же орденами. Скоро «ангелы» будут патрулировать и на улицах Степанакерта.