Tesco-ն համաշխարհային բրենդային հագուստի խանութ կունենա նաեւ Հայաստանում
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բրիտանական Tesco խանութների ցանցի միջոցով վաճառվող F&Fհագուստի բրենդը մտադիր է ողջ աշխարհում բացվելիք իր 50 խանութներից մեկը տեղակայել Հայաստանում:Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով «Ռոյթերսը»,բրենդնառաջիկա հինգ տարիների ընթացքումխանութներ կբացի Մերձավոր Արևելքում, նաև Ղազախստանում և Ադրբեջանում:F&F-ը, որը խանութ ունի նաեւ Սաուդյան Արաբիայում, այս տարի կբացի վեց խանութներ, որոնցից առաջինը` հաջորդ ամիս Ղազախստանի մայրաքաղաք Աստանայում:
F&F-ը չի նշել, սակայն, թե որքան է արժենալու ընդլայնումը և ինչպես է այն ֆինանսավորվելու:«Այս հայտարարությունը պայմանավորված է մասնագիտացված խանութների հաջողությամբ և ցույց է տալիս միջազգային մակարդակում մեր ապրանքանիշի զարգացումը»,-ասել է F&F-ի գործադիր տնօրեն Ջեյսոն Թերրին:Ընկերությունը հայտարարել է, որ երկարագձելու է իր պայմանագիրը Al Hokair-ի հետ, ինչպես նաև շարունակելու է աշխատել Դուբայի նոր գործընկեր Al Futtaim-ի հետ:F&F-ի հագուստներն արդեն վաճառվում են աշխարհի 12 երկրներում, այդ թվում նաև Չեխիայում և Լեհաստանում:

Tesco to open international clothing brand store in Armenia
YEREVAN, MAY 20, ARMENPRESS. The clothing brand sold by Britain's biggest retailer Tesco said on Sunday it planned to open more than 50 new franchise stores worldwide over the next five years. One of them will be opened in Armenia. As reports "Armenpress" citing "Reuters", F&F, which opened its first franchise store in Saudi Arabia last year, said it would open shops across the Middle East and in Kazakhstan, Georgia, and Azerbaijan. Up to six stores will be opened this year, with the first in the Kazakh capital Astana next month.
F&F gave no details on how much the expansion would cost or how it would be funded. "This announcement builds on the success of the first franchise stores and demonstrates our commitment to growing the brand internationally through this model," F&F Chief Executive Jason Tarry said in a statement. The company said it would extend its existing agreement with franchise operator Al Hokair, and would also work with new partner Dubai-based Al Futtaim. F&F clothing is already sold in 12 countries, including the Czech Republic and Poland.