Էդվարդ Նալբանդյանն Օքսֆորդի համալսարանում ելույթ կունենա Հայաստանի արտաքին քաղաքականության մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Միացյալ Թագավորության արտաքին գործերի քարտուղար Ուիլյամ Հեյգի հրավերով մայիսի 20-21-ը ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը պաշտոնական այց կկատարի Լոնդոն։ Լոնդոնում տեղի կունենան Հայաստանի և Միացյալ Թագավորության արտաքինքաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարների բանակցությունները։Ինչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտգործնախարարության մամուլի, տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, նախատեսված է նաև Էդվարդ Նալբանդյանի հանդիպումը Լորդերի պալատի խոսնակի, այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ։
Այցելության շրջանակներում Էդվարդ Նալբանդյանը Հայաստանի արտաքին քաղաքականության մասին ելույթով հանդես կգա Օքսֆորդի համալսարանում։

Edward Nalbandyan to perform speech at Oxford University on Armenia’s foreign policy
YEREVAN, MAY 18, ARMENPRESS: By the invitation of the Secretary for Foreign Affairs of the United Kingdom William Hague, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia Edward Nalbandyan will make an official visit to London on May 20-21. The negotiations of the Heads of the Foreign Policy agencies of Armenia and the United Kingdom will take place in London. As Armenpress was reported by the Department for Press, Information and Public Relations of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia, the Minister Edward Nalbandyan is intended to meet the Spokesperson of the House of Lords and other high ranking officials.
In the framework of the visit Edward Nalbandyan will perform a speech at the Oxford University on the Armenia’s foreign policy.