Հայտնի են ArmRockFest մրցույթ-փառատոնի հաղթողները
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում առաջին անգամ անցկացված ArmRockFest մրցույթ-փառատոնի հաղթողներն արդեն հայտնի են: Առաջին տեղը զբաղեցրել է Հայաստանը ներկյացնող Hayard խումբը, երկրորդ տեղը` Վրաստանի ներկայացուցիչ Scratch The Floor խումբը, իսկ երրորդ տեղը` հայկական Metaphor խումբը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` լրագրողների հետ հանդիպմանը ArmRockFest միջազգային երիտասարդական ռոք մրցույթ-փառատոնի պրոդյուսեր Արմեն Սարգսյանը նշեց, որ փառատոնը բավական մեծ արձագանք է ունեցել: «Մենք փառատոնից մեր ակնկալածից ավելին ստացանք»,-ասաց նա:
Մայիսի 16-17-ին Գաբրիել Սունդուկյանի անվան ակադեմիական թատրոնում կայացած Arm Rock Fest միջազգային մրցույթ-փառատոնին մասնակցել են 12 նորահայտ խմբեր, 8-ը` Հայաստանից, 4-ը` Վրաստանից և Իրանից: Մրցույթի առաջին օրը մասնակիցները ներկայացրին համաշխարհային հիթեր, երկրորդ օրը` հեղինակային գործեր, որոնք պարունակում էին ազգային երաժշտության բաղադրիչներ:
Փառատոնի կազմակերպիչներն էին երգչուհի Վարդուհի Դավթյանը, պրոդյուսեր Արմեն Սարգսյանը, ժյուրիի անդամները՝ մուլտիպլիկատոր Դավիթ Սահակյանցը, Սուրեն Թադևոսյանը, The Beautified Project խմբի հիմնադիր-անդամ Անդրե Սիմոնյանը, «Նաիրի» ռոք խմբի երգիչ Այդին Դավուդին:

Winners of ArmRockFest Contest Festival known
YEREVAN, MAY 18, ARMENPRESS: The winners of the ArmRockFest Contest Festival, held in Armenia for the first time, are already identified. The first place belongs to Hayard band, representing Armenia, the second place - Scratch The Floor, representing Georgia and the third place was given to the Armenian Metaphor group. As reported by Armenpress, at the press conference the producer of the ArmRockFest International Youth Rock Contest Festival Armen Sargsyan stated that the festival had quite a great response. “We have received much more from the festival than we had expected”, - stated Armen Sargsyan.
The ArmRockFest International Youth Rock Contest Festival, held on May 16-17 at Gabriel Sundukyan Academic Theater, was attended by 12 newly found groups, 8 – from Armenia, 4 – from Georgia and Iran. On the first day of the festival the participants performed world hits and on the second day they presented their own works.
The festival was organized by the singer Varduhi Davtyan, the producer Armen Sargsyan, the jury members – animator David Sahakyants, Suren Tadevosyan, the founding member of The Beautiful Project Andre Simonyan and the singer of the Nairi rock band Aydin Davudi.