Լեւոն Արոյանի համար Կարլսենի հետ կայանալիք պարտիան չի տարբերվում մյուսներից
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայազգի գրոսմայստեր Լեւոն Արոնյանը անդրադարձել է Norway chess 2013 վերջին տուրում Մագնուս Կարսլենի հետ կայանալիք պարտիային:
Ինչպես հաղորդում է«Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով առաջնության պաշտոնական կայքը, 8-րդ տուրից հետո Արոնյանը մասնավորապես ասել է. «Վերջին տուրի պարտիաները մեկնարկելուն են 3 ժամ շուտ, այդ պատճառով ես պետք է լավ քնեմ: Իսկ առավոտյան ինձ կսպասի հեծանիվը: Կարծում եմ Կարլսենի հետ պարտիան չի տարբերվի մյուսներից»:
Նախավերջին տուրից հետո մրցաշարային աղյուսակը շարունակում է գլխավորել Սերգեյ Կարյակինը: Նա ունի 5,5 միավոր: 5-ական միավոր ունեն ՖԻԴԵ-ի վարկանիշային աղյուսակի առաջատար Մագնուս Կարլսենը եւ աշխարհի գործող չեմպիոն Վիշվանաթան Անանդը: 4,5 միավոր ունեն Պետեր Սվիդլերը, Հիկարու Նակամուրան եւ Լեւոն Արոնյանը:

YEREVAN, MAY 18, ARMENPRESS: The Armenian Grand Master Levon Aronyan touched upon the forthcoming match with Magnus Carlsen at the final round of the Norway chess 2013.
As reported by Armenpress, quoting the official website of the Tournament, after the 8th round Levon Aronyan said in particular: “The matches of the final round will start three hours earlier and that is why I should sleep well. In the morning my bicycle will wait for me. I think the match with Carlsen will not differ from the others”.
After the penultimate round Sergey Karyakin continues to lead the tournament table, having 5,5 points. The leader of the FIDE rankings Magnus Carlsen and the current World Champion Viswanathan Anand have 5 points each. Peter Svidler, Hikaru Nakamura and Levon Aronyan have 4,5 points.
In the last 9th round the following matches will take place: Levon Aronyan – Magnus Carlsen, Wang Hao – Viswanathan Anand, Ludwig Hammer – Hikaru Nakamura, Teimour Radjabov – Peter Svidler and Sergey Karyakin – Veselin Topalov.