Քննարկվել են Ստեփանակերտում նոր մարզահամալիրի կառուցման հետ կապված հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 17-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն` նվիրված մայրաքաղաք Ստեփանակերտում նոր մարզահամալիրի կառուցման հետ կապված հարցերին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, մարզահամալիրի նախագիծը ներկայացրել է քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը:
Նախագահ Սահակյանն իր խոսքում կարեւորել է նման օբյեկտի առկայությունը Ստեփանակերտում՝ հավելելով, որ այն մեծապես կնպաստի հանրապետությունում սպորտի եւ ֆիզիկական կուլտուրայի զարգացմանն ու մասսայականացմանը:
Երկրի ղեկավարը համապատասխան հանձնարարականներ է տվել նախագծի կատարելագործման ուղղությամբ՝ ընդգծելով, որ այն պետք է իրականացվի պատշաճ մակարդակով եւ անթերի:
Խորհրդակցությանը մասնակցել են ԼՂՀ ԿԱ սպորտի պետական կոմիտեի նախագահ Ռազմիկ Հովսեփյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Issues on construction of new sport complex in Stepanakert discussed
YEREVAN, MAY 17, ARMENPRESS. On 17 May the NKR President Bako Sahakyan convoked a working consultation dedicated to the construction of a new sport complex in capital Stepanakert. The Central Information Department of the Artsakh Republic President's Office informed "Armenpress" that the preliminary project of complex was presented by the minister of municipal engineering Karen Shahramanyan.
President Sahakyan considered important the existence of such a facility in Stepanakert, adding that it would substantially contribute to the development and popularization of sport and physical culture in our republic.
The Head of the State gave appropriate instructions to improve the project, stressing that it should be done properly and perfectly.
Chairman of the State Committee on Sports under the NKR Cabinet of Ministers Razmik Hovsepyan and other officials took part in the consultation.