Քննարկվել են Ստեփանակերտում նոր մարզահամալիրի կառուցման հետ կապված հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 17-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն` նվիրված մայրաքաղաք Ստեփանակերտում նոր մարզահամալիրի կառուցման հետ կապված հարցերին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, մարզահամալիրի նախագիծը ներկայացրել է քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը:
Նախագահ Սահակյանն իր խոսքում կարեւորել է նման օբյեկտի առկայությունը Ստեփանակերտում՝ հավելելով, որ այն մեծապես կնպաստի հանրապետությունում սպորտի եւ ֆիզիկական կուլտուրայի զարգացմանն ու մասսայականացմանը:
Երկրի ղեկավարը համապատասխան հանձնարարականներ է տվել նախագծի կատարելագործման ուղղությամբ՝ ընդգծելով, որ այն պետք է իրականացվի պատշաճ մակարդակով եւ անթերի:
Խորհրդակցությանը մասնակցել են ԼՂՀ ԿԱ սպորտի պետական կոմիտեի նախագահ Ռազմիկ Հովսեփյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Обсуждены вопросы строительства нового спортивного комплекса в городе Степанакерте
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян 17 мая созвал рабочее совещание, посвященное вопросам строительства нового спортивного комплекса в городе Степанакерте.
Как сообщили Арменпресс в Главном управлении информации аппарата президента НКР, предварительный проект комплекса представил министр градостроительства НКР Карен Шахраманян.
В своем слове Бако Саакян подчеркнул важность наличия такого объекта в Степанакерте, добавив, что это окажет весомое содействие развитию и популяризации спорта и физической культуры в республике.
Глава государства дал соответствующие поручения по усовершенствованию проекта, подчеркнув, что он должен быть выполнен на должном уровне и безупречно.
В совещании приняли участие председатель госкомитета спорта при правительстве НКР Размик Овсепян, другие должностные лица.