Հայաստանը սամբոյի Եվրոպայի մեծահասկաների առաջնությանը մասնակցում է 11 մարզիկով
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իտալիայի Կրեմա քաղաքում մայիսի 17-21-ը կանցկացվի սամբոյի Եվրոպայի մեծահասակների առաջնությունը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայից, հին աշխարհամասի ուժեղագույն մարզիկներն իրենց ուժերը կչափեն մարզական սամբոյի տղամարդկանց ու կանանց, մարտական սամբոյի՝ տղամարդկանց մրցելույթներում: Հայաստանի հավաքականը Իտալիա է մեկնել հետեւյալ մարզիկներով` Կիրակոսյան Տիգրան (52 կգ, Վանաձոր), Բալասանյան Սոսե (52 կգ, Արցախ), Մխիթարյան Մխիթար (52 կգ, Սպիտակ), Խաչատրյան Գայանե (60 կգ, Երևան), Անտոնյան Արեն (62 կգ, Զինված Ուժեր), Վարդանյան Վաչիկ (68 կգ, Եղվարդ), Նասիբյան Մավրիկ (74 կգ, Արցախ), Դանիելյան Աշոտ (82 կգ, Արցախ), Գրիգորյան Դավիթ (90 կգ, Արցախ), Առաքելյան Հակոբ (100 կգ, Երևան), Մկրտչյան Արտյուշա (+100 կգ, Զինված Ուժեր), Եվրոպայի առաջնությանը մեկնող Հայաստանի պատվիրակության կազմում են նաև մարզիչներ Վովիկ Խոջայանն ու Էռնեստ Միրզոյանը, մրցավար Էդվարդ Ասլանյանը և Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի նախագահ Լևոն Հայրապետյանը:
Այս տարվա ապրիլին Կիպրոսում Եվրոպայի պատանիների, երիտասարդների և աղջիկների կայացած առաջնությունում Հայաստանի սամբիստները նվաճել էին 3 ոսկե, 3 արծաթե և 5 բրոնզե մեդալ:

11 athletes to introduce Armenia in European Sambo championship
YEREVAN, MAY 17, ARMENPRESS. The European Sambo Wrestling Championship will be held in Crema, Italy, on May 17-21.
Sambo Federation of the Republic of Armenia informed "Armenpress" that the 11 athletes, which will introduce Armenia at the upcoming European championship are as follows: Kirakosyan Tigran (52 kg, Vanadzor), Balasanyan Sose (52 kg, Artsakh), Mkhitaryan Mkhitar (52 kg, Spitak), Khachatryan Gayane (60 kg, Yerevan), Antonyan Arsen (62 kg, Armed Forces), Vardanyan Vachik (68 kg, Armed Forces), Nasibyan Mavrik (74 kg, Artsakh), Danielyan Ashot (82 kg, Artsakh), Gigoryan Davit (90 kg, Artsakh), Arakelyan Hakob (100 kg, Yerevan), and Mkrtchyan Artyusha (+100 kg, Armed Forces). The Armenian delegation will also comprise trainers Vovik Khojayan and Ernest Mirzoyan, judge Edward Aslanyan, and Chairman of Sambo Federation of Armenia Levon Hayrapetyan.