Դմիտրի Մեդվեդևը Հաղթանակի օրվա առթիվ շնորհավորել է Տիգրան Սարգսյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանին` Հայրենական Մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի 68-րդ տարեդարձի առթիվ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ՌԴ վարչապետի շնորհավորական ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Հարգելի Տիգրան Սուրենի,
Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ` Հայրենական Մեծ պատերազմում հաղթանակի 68-ամյակի կապակցությամբ:
Այսօր մենք գլուխ ենք խոնարհում ֆաշիստական զավթիչների դեմ խիզախորեն մարտնչած մեր պապերի և հայրերի հիշատակի առջև, ովքեր անձնուրաց կերպով պայքարում էին թշնամու դեմ:
Վստահ եմ, որ մեր ժողովուրդների եղբայրությունը, որն անցել է պատերազմական փորձությունների միջով, այսուհետ ևս կշարունակի նպաստել հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների ամրապնդմանը:
Հայաստանում բնակվող Հայրենական Մեծ պատերազմի վետերաններին մաղթում եմ առողջություն և երջանկություն, իսկ բարեկամ հայ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն»:

YEREVAN, MAY 13, ARMENPRESS. The Prime Minister of the Russian Federation Dmitry Medvedev sent a congratulatory address to the Prime Minister of the Republic of Armenia Tigran Sargsyan on the 68th anniversary of victory in the Great Patriotic War. The Information and Public Relations Department of the Government of the Republic of Armenia informed "Armenpress" that the congratulatory address runs as follows:
"Dear Tigran Sureni,
I cordially congratulate You on the occasion of the 68th anniversary of victory in the Great Patriotic War.
Today we bow our heads before the memory of our grandfathers and fathers, who bravely straggled against the fascist occupants and selflessly fought against the rival.
I am confident, that the brotherhood of our peoples, which had passed through ordeals of the war, will continue contributing to the development of the Armenian-Russian allied relations.
I wish all the veterans of the Great Patriotic War living in Armenia health and happiness, and peace and welfare to the fraternal Armenian people."