Դմիտրի Մեդվեդևը Հաղթանակի օրվա առթիվ շնորհավորել է Տիգրան Սարգսյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանին` Հայրենական Մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի 68-րդ տարեդարձի առթիվ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ՌԴ վարչապետի շնորհավորական ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Հարգելի Տիգրան Սուրենի,
Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ` Հայրենական Մեծ պատերազմում հաղթանակի 68-ամյակի կապակցությամբ:
Այսօր մենք գլուխ ենք խոնարհում ֆաշիստական զավթիչների դեմ խիզախորեն մարտնչած մեր պապերի և հայրերի հիշատակի առջև, ովքեր անձնուրաց կերպով պայքարում էին թշնամու դեմ:
Վստահ եմ, որ մեր ժողովուրդների եղբայրությունը, որն անցել է պատերազմական փորձությունների միջով, այսուհետ ևս կշարունակի նպաստել հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների ամրապնդմանը:
Հայաստանում բնակվող Հայրենական Մեծ պատերազմի վետերաններին մաղթում եմ առողջություն և երջանկություն, իսկ բարեկամ հայ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն»:

Дмитрий Медведев поздравил премьер-министра Армении с Днем Победы
Премьер-министр России Дмитрий Медведев направил поздравительное послание премьер-министру Армении Тиграну Саркисяну по случаю 68-летию победы в Великой Отечественной войне.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью правительства Армении, в послании премьер-министра России, в частности, говорится:
«Уважаемый Тигран Суренович,
От всего сердца поздравляю Вас с 68-летием победы в Великой Отечественной войне.
Сегодня мы преклоняем головы перед памятью храбро сражавшихся против фашистских захватчиков наших отцов и дедов, которые свято боролись против врага.
Уверен, что братство наших народов, которое прошло через испытание войной, в дальнейшем продолжит способствовать укреплению армяно-российских партнерских отношений.
Проживающим в Армении ветеранам Великой Отечественной войны желаю здоровья и счастья, а дружественному армянскому народу – мира и благополучия».