ԵԽԽՎ նախագահը կայցելի Թուրքիա
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրախորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Ժան Կլոդ Մինյոնը պաշտոնական այց կկատարի Թուրքիա: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով ԵԽԽՎ մամլո ծառայությունը, այցը նախատեսվում է իրականացնել մայիսի 13-15-ը:
Այցի ընթացքում Ժան Կլոդ Մինյոնը հանդիպումներ կունենա Թուրքիայի նախագահ Աբդուլլա Գյուլի, վարչապետ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի, Թուրքիայի Ազգային մեծ ժողովի նախագահ Ջեմիլ Չիչեքի, արտաքին գործերի նախարար Ահմեդ Դավութօղլուի, ինչպես նաև ընտանիքի և սոցիալական քաղաքականության հարցերով նախարարի հետ: Նախատեսվում են նաև հանդիպումներ տարբեր քաղաքական կուսակցությունների ներկայացուցիչների հետ:

PACE President to make official visit to Turkey
YEREVAN, MAY 11, ARMENPRESS: The President of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) Jean-Claude Mignon will make an official visit to Turkey. As reported by Armenpress, the visit is intended to be made from 13 to 15 May.
During the visit he is due to meet the President of Turkey Abdullah Gül, the Prime Minister Recep TayyipErdoğan, the Speaker of the Grand National Assembly Jemil Cicek, the Minister for Foreign Affairs Ahmet Davutoğlu and the Minister for the Family and Social Policy.