Ֆրանսիական Պիրենեյներում անգղները կերել են զբոսաշրջիկ կնոջը
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիական Պիրենեյներում զբոսաշրջիկ կինը լեռնային զբոսանքի ժամանակ ցած Է ընկել ժայռից եւ մահացու կոտրվածքներ ստացել: Նախքան փրկարարները կկարողանային գտնել նրա մարմինը, այն կերել են անգղները, հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով բրիտանական Daily Mail թերթին:
Ոստիկանության աշխատակից Դիդիե Պերիկուն հրատարակությանը հայտնել Է, որ, ամենայն հավանականությամբ, 52-ամյա ֆրանսուհին մահացել Է գետնին բախվելուց, սակայն, երբ փրկարարական-որոնողական խումբը հասել Է պատահարի վայր, կնոջից մնացել Էին միայն ոսկորները, հագուստն ու կոշիկները:
«Երբ մենք որոնման ժամանակ ուղղաթիռով զննում Էինք տեղանքը, տեսանք մի տեղ հավաքված վիթխարի քանակությամբ անգղներ: Թեեւ, մենք չգիտեինք, թե թռչուններն ինչով Էին այդպես զբաղված»,- պատմել Է Պերիկուն: «Նրանց 40 – 50 րոպե Է պահանջվել, որ հոշոտեն կնոջը»,- հավելել Է ոստիկանը:

Грифы съели туристку во французских Пиренеях
Туристка сорвалась со скалы во время горной прогулки с друзьями и разбилась насмерть во французских Пиренеях. Прежде, чем спасатели смогли найти ее тело, она была съедена грифами, сообщает Арменпресс со ссылкой набританская газета Daily Mail.
Сотрудник полиции Дидье Перику сообщил изданию, что, вероятнее всего, 52-летняя француженка погибла от удара о землю, однако, когда спасательно-поисковая группа добралась до места происшествия, от женщины остались только кости, одежда и обувь.
"Когда мы проводили осмотр местности с вертолета во время поиска, то видели огромное количество грифов, собравшихся в одном месте. Правда, мы не знали, чем эти птицы были так заняты", - рассказал Перику. "Им потребовалось 40-50 минут, чтобы съесть женщину", - добавил полицейский.