ԱԳՆ խոսնակի վստահեցմամբ` անկախ քննադատական զեկույցներից ՀՀ-ն վճռական է շարունակել ժողովրդավարական բարեփոխումները
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությանխոսնակ Տիգրան Բալայանը պատասխանել է «Panorama.am» լրատվական կայքի հարցին:
Հարց.Մի քանի օր առաջ ԱՄՆ պետքարտուղարությունը հրապարակեց մարդու իրավունքների վերաբերյալ տարեկան զեկույցը, որը քննադատություն է պարունակում Հայաստանում մարդու իրավունքների պաշտպանության վերաբերյալ: Ի՞նչ կասեք այդ կապակցությամբ:
Պատասխան.Մենք բազմիցս նշել ենք, որ անկախ զեկույցներից և դրանց բովանդակությունից՝ Հայաստանի ղեկավարությունը վճռական է շարունակելու ժողովրդավարական բարեփոխումների գործընթացը, քանզի դա մեր ժողովրդի գիտակցված ընտրությունն է:

MFA spokesperson assures despite criticizing reports Armenia is determined to continue democratic reforms
YEREVAN, APRIL 23, ARMENPRESS: Spokesperson of the Armenian Ministry of Foreign Affairs Tigran Balayan responded to question of panorama.am news agency.
Question: A few days ago U.S. Department of State issued its annual report regarding human rights, which contained some criticism on protection of human rights in Armenia. What can You say in this regard?
Answer: We have numerously noted that despite reports and their contents, Armenian authorities are determined to continue the process of democratic reforms as that is the conscious choice of our nation.