Նախագահը հրամանագրեր է ստորագրել Մեքսիկայում, Ինդոնեզիայում եւ Շվեդիայում ՀՀ դեսպանություններ ստեղծելու մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հրամանագրեր է ստորագրել Մեքսիկայի Միացյալ Նահանգներում, Շվեդիայի Թագավորությունումեւ Ինդոնեզիայի ՀանրապետությունումՀՀ դեսպանություններ ստեղծելու մասին:Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, որոշումների համար հիմք է ընդունվել «Դիվանագիտական ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 10-րդ հոդվածի 1-ին մասը:
Մեքսիկայի Միացյալ Նահանգներում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանության նստավայրը Մեխիկոն է, Ինդոնեզիայի Հանրապետությունում` Ջակարտան, իսկ Շվեդիայի Թագավորությունում` Ստոկհոլմը:

Президент подписал указы о создании посольств Армении в Мексике, Швеции и Индонезии
Президент Армении Серж Саргсян подписал указы о создании посольств Армении в Соединенных Штатах Мексики, Королевстве Швеция и Республике Индонезия.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе президента Армении, в основу подобных указов была принята часть 1 статьи 10 закона Армении «О дипломатической службе»: посольство Республики Армения в иностранном государстве создается указом президента Республики Армения на основании предварительного соглашения между Республикой Армения и данным иностранным государством.
Резиденции посольств Армении в Мексике, Швеции и Индонезии будут находится соответственно в Мехико, Стокгольме и Джакарте.