Նախագահը հրամանագրեր է ստորագրել Մեքսիկայում, Ինդոնեզիայում եւ Շվեդիայում ՀՀ դեսպանություններ ստեղծելու մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հրամանագրեր է ստորագրել Մեքսիկայի Միացյալ Նահանգներում, Շվեդիայի Թագավորությունումեւ Ինդոնեզիայի ՀանրապետությունումՀՀ դեսպանություններ ստեղծելու մասին:Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, որոշումների համար հիմք է ընդունվել «Դիվանագիտական ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 10-րդ հոդվածի 1-ին մասը:
Մեքսիկայի Միացյալ Նահանգներում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանության նստավայրը Մեխիկոն է, Ինդոնեզիայի Հանրապետությունում` Ջակարտան, իսկ Շվեդիայի Թագավորությունում` Ստոկհոլմը:

President signed decrees on creating Armenian Embassies in United Mexican States, Kingdom of Sweden and in the Republic of Indonesia
YEREVAN, APRIL 17, ARMENPRESS: President Serzh Sargsyan signed decrees on creating Embassies of Armenian Republic in United Mexican States, Kingdom of Sweden and in the Republic of Indonesia. As Armenpress was informed from public relations and media department of President’s Office, Article 1 of Armenian Law 10 on “Diplomatic service” lies in the basis of the decision.
Residencies of Embassies in United Mexican States, Kingdom of Sweden and in the Republic of Indonesia are accordingly Mexico, Stockholm and Jakarta.