Լեւոն Արոնյան- Վասիլի Իվանչուկ ՈՒՂԻՂ ՄԻԱՑՈՒՄ
«Արմենպրես»- փոխանցմամբ` Հայաստանի ուժեղագույն շախմատիստ Լեւոն Արոնյանը ուժերն է չափում Ուկրաինայի ներկայացուցիչ Վասիլի Իվանչուկի հետ: Մյուս զույգերն են Մագնուս Կարլսեն-Բորիս Գելֆանդ, Թեյմուր Ռաջաբով-Պետեր Սվիդլեր եւ Ալեքսանդր Գրիշչուկ-Վլադիմիր Կրամնիկ:
Մրցաշարային աղյուսակը միանձնյա գլխավորում է նորվեգացի Մագնուս Կարլսենը: Վերջինս իր ակտիվում ունի 6 միավոր: Երկրորդ տեղում 5,5 միավորով Լեւոն Արոնյանն է: Եռյակը եզրափակում է Վլադիմիր Կրամնիկը, ով ունի միայն 5 միավոր:
4,5-ական միավորներ ունեն Բորիս Գելֆանդը եւ Ալեքսանդր Գրիշչուկը: Պետեր Սվիդլերը 4 միավորով 6-րդ տեղում է: Ուկրաինայի ներկայացուցիչ Վասիլի Իվանչուկը 3,5 միավորով նախավերջինն է, իսկ ամենավերջին տեղում, ընդամենը 3 միավորով ադրբեջանցի Թեյմուր Ռաջաբովն է:

Левон Аронян - Василий Иванчук: ПРЯМАЯ ТРАНСЛЯЦИЯ
Начинается 10 тур международного турнира претендентов ФИДЕ на звание чемпиона мира. Сильнейший шахматист Армении Левон Аронян мерится силами с украинцем Василием Иванчуком.
Как сообщает Арменпресс, в 10-ом туре проходят также встречи Магнус Карлсен - Борис Гельфнд, Теймур Раджабов – Петер Свидлер и Александр Грищук – Владимир Крамник.
Турнирную таблицу единолично возглавляет норвежец Магнус Карлсен. В его активе 6 очков. На втором месте с 5,5 очками находится Левон Аронян. Троку ведущих завершает Владимир Крамник с 5 очками.
Борис Гельфанд и Александр Грищук имеют по 4,5 очка. Петер Свидлер находится на шестом месте с 4 очками. На предпоследнем месте украинец Василий Иванчук с 3,5 очками, а завершает таблицу азербайджанец Теймур Раджабов с 3 очками.