Արշակ Սադոյանն ակնկալում է, որ Սերժ Սարգսյանն ու Րաֆֆի Հովհաննիսյանը կանդրադառնան իր առաջարկներին
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:«Ազգային ժողովրդավարների դաշինք» կուսակցությունը Երեւանի ավագանու ընտրություններին չի մասնակցում ֆինանսական միջոցների սղության պատճառով:«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` լրագրողների հետ հանդիպմանն այսմասին ասաց«Ազգային համագործակցություն» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն, «Ազգային ժողովրդավարների դաշինք» կուսակցության նախագահ Արշակ Սադոյանը` միաժամանակհամոզմունք հայտնելով, որավագանու ընտրություններից հետո քաղաքական դաշտում լուրջ փոփոխություններ չեն լինի:
Սադոյանի խոսքով`ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը եւ «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյաննիրենց նամակագրության մեջ ոչ մի կերպ չեն անդրադարձել կողմից ներկայացված առաջարկություններին: Ուստի ինքը պատրաստվում է իր առաջարկներով կրկին դիմելթե Սերժ Սարգսյանին եւ թե Րաֆֆի Հովհաննիսյանին:
Առաջարկներից մեկի համաձայն`անհրաժեշտ է սենատ ձեւավորել, որի անդամ կդառնանՀայաստանի 25 շրջաններից եւ Սփյուռքի գաղթօջախներից ընտրված ներկայացուցիչներ: «Դա կլինի իսկապես լուրջ համակարգային փոփոխություն»,-կարծիք հայտնեց Սադոյանը:

Аршак Садоян надеется, что Серж Саргсян и Раффи Ованнисян коснуться его предложений
«Национальный демократический альянс» не принимает участия в выборах Совета старейшин Еревана из-за недостатка финансовых средств. Как сообщает Арменпресс, об этом в беседе с журналистами сказал председатель Национального демократического альянса Аршак Садоян, выразив также уверенность, что после этих выборов на политическом поле серьезных изменений не будет.
По словам Садояна, президент Армении Серж Саргсян и лидер партии «Наследие» в своей переписке никак не коснулись предложений, которые он представил сторонам. Следовательно, он намерен еще раз обратиться как к Ованнисяну, так и Саргсяну.
Согласно одному из предложений, необходимо сформировать Сенат, членом которого станут представители 25 районов Армении и делегаты разных очагов армянской диаспоры. «Это будет серьезным системным изменением», - сказал Садоян.