Յուրա Մովսիսյանը մեծ ակնկալիքներ ունի Չեխիայի ընտրանու հետ առաջիկա խաղից
ԳՅՈՒՄՐԻ, 22 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի հարձակվող, Մոսկվայի «Սպարտակ»-ի ֆուտբոլիստՅուրա Մովսիսյանը մեծ հույսեր ունի Չեխիայի դեմ արժանի հանդիպում անցկացնելու հարցում:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին Մովսիսյանը Գյումրիում ասաց լրագրողների հետ ճեպազրույցի ժամանակ: «Մեծ հույսերով ենք սպասում չեխերի հետ այդ խաղին: Տղաներից յուրաքանչյուրը պատրաստ է դրան: Բոլորը շատ լավ գիտակցում են, թե ինչ հանդիպում է մեզ սպասվում»,- ասաց ֆուտբոլիստը:
Ազգային հավաքականի հարձակվողի խոսքով, ազգային թիմի յուրաքանչյուր ֆուտբոլիստ պետք է խաղա իր լավագույն խաղը, եւ նշանակություն չունի, թե ում հետ է մրցում:«Եթե սկսենք ուշադրություն դարձնել նրանց ուժեղ կամ թույլ կողմերին, կմոռանանք մեր ուժերի մասին»,- ավելացրեց Մովսիսյանը:
Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի շրջանակում Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը մարտի 26-ին կհյուրընկալի Չեխիայի հավաքականին: Հանդիպումը կկայանա Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում:

Юра Мовсисян связывает нешуточные надежды с предстоящим матчем со сборной Чехии
Нападающий Национальной сборной Армении, футболист московского «Спартака» Юра Мовсисян возлагает большие надежды на встречу со сборной Чехии, ожидая достойной игры.
Как сообщает Арменпресс, об этом Мовсисян сказал на сегодняшней встрече с журналистами в Гюмри. «Каждый из нас готов к этому матчу и с нетерпением ожидает игры с чехами. Все прекрасно понимают, какая встреча нам предстоит», - сказал он.
По словам нападающего, каждый член армянской сборной должен вести свою лучшую игру и не имеет значения, кто его соперник «Если мы будем обращать внимание на сильные или слабые стороны противника, то забудем о том, на что способны мы», - сказал Мовсисян.
В рамках отборочного тура на первенство мира по футболу Национальная сборная Армении встретится 26 марта со сборной Чехии. Встреча состоится на Республиканском стадионе имени Вазгена Саргсяна в Ереване.