Յուրա Մովսիսյանը մեծ ակնկալիքներ ունի Չեխիայի ընտրանու հետ առաջիկա խաղից
ԳՅՈՒՄՐԻ, 22 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի հարձակվող, Մոսկվայի «Սպարտակ»-ի ֆուտբոլիստՅուրա Մովսիսյանը մեծ հույսեր ունի Չեխիայի դեմ արժանի հանդիպում անցկացնելու հարցում:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին Մովսիսյանը Գյումրիում ասաց լրագրողների հետ ճեպազրույցի ժամանակ: «Մեծ հույսերով ենք սպասում չեխերի հետ այդ խաղին: Տղաներից յուրաքանչյուրը պատրաստ է դրան: Բոլորը շատ լավ գիտակցում են, թե ինչ հանդիպում է մեզ սպասվում»,- ասաց ֆուտբոլիստը:
Ազգային հավաքականի հարձակվողի խոսքով, ազգային թիմի յուրաքանչյուր ֆուտբոլիստ պետք է խաղա իր լավագույն խաղը, եւ նշանակություն չունի, թե ում հետ է մրցում:«Եթե սկսենք ուշադրություն դարձնել նրանց ուժեղ կամ թույլ կողմերին, կմոռանանք մեր ուժերի մասին»,- ավելացրեց Մովսիսյանը:
Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի շրջանակում Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը մարտի 26-ին կհյուրընկալի Չեխիայի հավաքականին: Հանդիպումը կկայանա Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում:

Yura Movsisyan has great expectations from match against Czech Republic
GYUMRI, MARCH 22, ARMENPRESS. Forward of the Armenian National Football Team, player of Moscow's "Spartak" has great expectations from the upcoming match against the Czech Republic.
As reports "Armenpress" during the briefing held in Gyumri Yura Movsisyan stated: "We are very hopeful about the match against the Czechs. Each of the guys is ready for that. We all are conscious about the significance of the upcoming match."
In Yura Movsisyan’s opinion each player of the national football team must do his best. Among other things the forward of the Armenian National Football Team laid a heavy emphasis on the fact that it does not matter who your opponent is. In addition Yura Movsisyan highlighted: "If we pay much attention to their strong and vulnerable points, we shall forget about our own strong points."
The 2014 World Cup qualifier group match, between Armenia and the Czech Republic, will launch on March 26. The match will take place in the "Republican" Stadium after Vazgen Sargsyan.