ԵՊՀ ուսանողները կրկին ԱԺ-ում են
ԵՐԵՎԱՆ,15 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:ՀՀ Ազգային ժողովի պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը փետրվարի 15-ին հանդիպել է Երեւանի պետական համալսարանի միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետի ուսանողների հետ:
Ինչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱԺհասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, ողջունելով նրանց՝ Կորյուն Նահապետյանը ներկայացրել է խորհրդարանի եւ մշտական հանձնաժողովների կառուցվածքը, դրանց գործունեության ոլորտները, օրինագծերի մշակման փուլերն ու խորհրդարանական այլ միջոցառումները: Նա համոզմունք է հայտնել, որ խորհրդարանում անցկացված պրակտիկան կավելացնի ուսանողների գիտելիքներն ու հմտությունները:
Կորյուն Նահապետյանը նկատել է, որ հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովն առանձնահատուկ տեղ է հատկացնում խորհրդարանական դիվանագիտությանն ու միջազգային կազմակերպություններում հայկական պատվիրակությունների աշխատանքին, պատգամավորական բարեկամական խմբերի միջեւ կապերի զարգացմանն ու սերտացմանը:
Լինելով ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովում ԱԺ պատվիրակության ղեկավար, Կորյուն Նահապետյանն ուսանողներին ներկայացրել է այդ կառույցի գործառույթները, նպատակը, կառուցվածքը, իրականացվող ծրագրերը, ՆԱՏՕ-Հայաստան հարաբերությունները եւ հեռանկարները:
Հանձնաժողովի նախագահը պատասխանել է նաեւ ուսանողների հարցերին, ինչպես նաեւ առաջարկել է մասնակցել խորհրդարանում կազմակերպվող խորհրդարանական լսումներին ու աշխատանքային քննարկումներին:

Студенты ЕГУ снова посетили парламент Армении
15 февраля председатель Постоянной комиссии Национального Собрания Армении по обороне, национальной безопасности и внутренним делам Корюн Нагапетян встретился со студентами факультета международных отношений Ереванского государственного университета (ЕГУ).
Как сообщили Арменпресс в Управлении НС Армении по связям с общественностью и СМИ, К.Нагапетян представил молодежи структуру парламента и постоянных комиссий, сферы их деятельности, стадии разработки законопроектов и другие парламентские мероприятия. Он выразил надежду, что практика студентов в НС пополнит их знания и навыки.
Председатель комиссии отметил, что НС пятого созыва отводит особое место парламентской дипломатии и работе армянских делегаций в международных организациях, развитию и укреплению связей между депутатскими группами дружбы.
Являясь главой делегации НС в Парламентской ассамблее НАТО, К.Нагапетян представил студентам функции, цели и реализуемые программы этой структуры, отношения НАТО – Армения и их перспективы.
Председатель постоянной комиссии ответил на вопросы студентов, а также предложил им принимать участие в организуемых в НС парламентских слушаниях и рабочих обсуждениях.