ԵՊՀ ուսանողները կրկին ԱԺ-ում են
ԵՐԵՎԱՆ,15 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:ՀՀ Ազգային ժողովի պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը փետրվարի 15-ին հանդիպել է Երեւանի պետական համալսարանի միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետի ուսանողների հետ:
Ինչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱԺհասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, ողջունելով նրանց՝ Կորյուն Նահապետյանը ներկայացրել է խորհրդարանի եւ մշտական հանձնաժողովների կառուցվածքը, դրանց գործունեության ոլորտները, օրինագծերի մշակման փուլերն ու խորհրդարանական այլ միջոցառումները: Նա համոզմունք է հայտնել, որ խորհրդարանում անցկացված պրակտիկան կավելացնի ուսանողների գիտելիքներն ու հմտությունները:
Կորյուն Նահապետյանը նկատել է, որ հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովն առանձնահատուկ տեղ է հատկացնում խորհրդարանական դիվանագիտությանն ու միջազգային կազմակերպություններում հայկական պատվիրակությունների աշխատանքին, պատգամավորական բարեկամական խմբերի միջեւ կապերի զարգացմանն ու սերտացմանը:
Լինելով ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովում ԱԺ պատվիրակության ղեկավար, Կորյուն Նահապետյանն ուսանողներին ներկայացրել է այդ կառույցի գործառույթները, նպատակը, կառուցվածքը, իրականացվող ծրագրերը, ՆԱՏՕ-Հայաստան հարաբերությունները եւ հեռանկարները:
Հանձնաժողովի նախագահը պատասխանել է նաեւ ուսանողների հարցերին, ինչպես նաեւ առաջարկել է մասնակցել խորհրդարանում կազմակերպվող խորհրդարանական լսումներին ու աշխատանքային քննարկումներին:

YSU students again in NA
YEREVAN, FEBRUARY 15, ARMENPRESS: Chairman of the Armenian National Assembly Standing Committee on Defence, National Security and Internal Affairs Koryun Nahapetyan met with the students of the Faculty of International Relations of Yerevan State University on February 15.
As Armenpress was informed from public relations and media department of NA, welcoming them, Koryun Nahapetyan presented the structure of the parliament and standing committees, the spheres of their activities, the phases of the bills’ elaboration and other parliamentary events. He expressed conviction that their practice held in the parliament would add the students’ knowledge and abilities.
Koryun Nahapetyan has noticed that the National Assembly of the fifth convocation pays special attention to parliamentary diplomacy and the Armenian delegation’s work in the international organizations, the development and rapprochement of relations between the parliamentary friendship groups.
Being Head of the NA Delegation to NATO Parliamentary Assembly Koryun Nahapetyan presented to the students the functions, goal, structure, the programs being implemented in that structure, NATO-Armenia relations and perspectives.
The Committee Chairman also answered the students’ questions, as well as proposed to take part in the parliamentary hearings and working consultations being organized in the parliament.