Իվանիշվիլին Հայաստան կայցելի հունվարի 17-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի վարչապետ Բիձինա Իվանիշվիլին հունվարի 17-ին պաշտոնական այցով կժամանի Հայաստան: Այդ մասին, ինչպես հաղորդում է«Արմենպրես»-ը` հղում անելով «Նովոստի Գրուզիա»-ին, հայտարարել է Վրաստանի արտաքին գործերի նախարար Մայա Փանջիկիձեն` ելույթ ունենալով դեկտեմբերի 27-ին Թբիլիսիում կայացած մամուլի ասուլիսում:
Այցի ընթացքում վարչապետին ուղեկցելու է արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը:
Վարչապետի լիազորություններն ստանձնելուց ի վեր Իվանիշվիլին կատարել է երկու պաշտոնական այց` նոյեմբերի կեսին Բրյուսել եւ դեկտեմբերի 26-27-ին՝ Ադրբեջան:Ծրագրվում Է, որ Հայաստան այցից հետո Իվանիշվիլին կուղեւորվի Թուրքիա: «Ինչ վերաբերում Է ԱՄՆ իմ այցին, կարծում եմ, որ այն կկայանա եկող տարվա գարնանը»,-ավելի վաղ ասել է Վրաստանի վարչապետը:

Ivanishvili to visit Armenia on January 17
YEREVAN, DECEMBER 28, ARMENPRESS. The Prime Minister of Georgia will pay an official visit to Armenia on January 17. As reports "Armenpress" citing "Novosti Gruzia", the Minister of Foreign Affairs of Georgia Maia Panjikidze announced this during the press-conference held in Tbilisi on December 27.
The Minister of Foreign Affairs of Georgia will accompany Georgian Prime Minister Bidzina Ivanaishvili during his visit to the Republic of Armenia.
After assuming the office of the Prime Minister of Georgia Bidzina Ivanishvili paid two official visits one to Brussels in November and another one to Azerbaijan on December 26-27. It is considered that from Armenia Bidzina Ivanishvili will depart for Turkey. Recently Bidzina Ivanishvili stated: "As to my visit to the United States, I shall probably visit the USA in spring of the coming year."