Նիկոլ Հարությունովը հռչակվեց աշխարհի չեմպիոն
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բռնցքամարտի աշխարհի երիտասարդական առաջնության եզրափակչում Հայաստանի ներկայացուցիչ Նիկոլ Հարությունովն առավելության հասավ շոտլանդացի Սկոտ Ֆորեսի նկատմամբ` նվաճելով ոսկե մեդալ:«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` հայազգի բռնցքամարտիկն առաջին ռաունդը սկսեց հարձակողական ոճով` այն ավարտելով 1-2` հօգուտ իրեն: Երկրորդ ռաունդն ավելի տեմպային էր, սակայն Հարությունովը հրաշալի պաշտպանության հետ մեկտեղ հարձակվում էր: Եզրափակիչ երրորդ ռաունդում կրքերը բորբոքվեցին եւ երկու բռնցքամարտիկներն էլ սկսեցին «բաց» խաղ ցուցադրել: Հարությունովի առավելությունն ակնհայտ էր, եւ նա հաղթեց երեք ռաունդների ընդհանուր 9-13 հաշվով:
Բռնցքամարտի աշխարհի երիտասարդական առանությունում Հայաստանը ներկայացնում էին 10 մարզիկներ, սակայն նրանցից միայն մեկը հասավ եզրափակիչ: Երեւանյան այս առաջնության մասնակցում էին 69 երկրի 405 բռնցքամարտիկներ:

Nikol Harutyunov becomes world champion
YEREVAN, DECEMBER 7, ARMENPRESS. Nikol Harutyunov defeated Anthony Forest from Scotland in the final of the AIBA World Youth Boxing Championships. Nikol Harutyunov won gold medal. As reports "Armenpress" the Armenian boxer adopted attacking tactics in the first round and won the round by the score of 1-2. The tempo of the second round was a little bit higher, although Harutyunov managed to combine defensive techniques with resolute attacks. In the final round atmosphere was extremely intense and both athletes started "an open" fight. Harutyunov was apparently leading and he was declared a winner by the final score of 9-13.
68 country representatives are participating in World Youth Boxing Championship. Over 405 sportsmen are going to compete in boxing competition held Yerevan. AIBA International Boxing Association President Ching-Kuo Wu attended the championship finals on December 7.