Թուրքմենիայից Երեւան է ժամանելու 107 հոգանոց մշակութային պատվիրակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքմենստանի նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովի` Հայաստան կատարելիք պաշտոնական այցի շրջանակում Երեւան է ժամանելու Թուրքմենստանի մշակույթի նախարար Գունչա Մամեդովայի ղեկավարած 107հոգուց բաղկացած մշակութային պատվիրակությունը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ մշակույթի նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, մշակութային ծրագրի շրջանակում ՀՀ մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանը եւ Թուրքմենստանի փոխվարչապետ Սապարդուրդի Տոյլիեւընոյեմբերի 28-ին` ժամը 18:30-ին, Արամ Խաչատրյանի անվան համերգասրահում ներկայացնելու են Թուրքմենստանի նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովի հեղինակած «Երկնային նժույգների թռիչքը», «Թուրքմենստան» եւ «Թուրքմենստանն՝ առողջարանային երկիր» գրքերի հայերեն թարգմանությունները:
Շնորհանդեսին հաջորդելու է հայ-թուրքմենական ազգային երգ-երաժշտության համերգը՝ Հայաստանի եւ Թուրքմենստանի արվեստի անվանի վարպետների մասնակցությամբ: Համերգասրահի ցուցասրահում զուգահեռաբար բացվելու է նաեւ թուրքմենական ժողովրդական արվեստի գործերի, ազգային տարազների եւ Թուրքմենստանը ներկայացնող պաստառների ցուցահանդես:

Turkmenistan 107-member delegation to arrive in Yerevan
YEREVAN, NOVBEMBER 27, ARMENPRESS: 107-member delegation of Turkmenistan headed by Minister of Culture Guncha Mamhmedova will arrive in Yerevan in the framework of Turkmen President Gurbanguly Berdymukhammedov’s official visit to Armenia.
As Armenpress was informed from the public relations department of Armenian Ministry of Culture, Armenian Minister Hasmik Poghosyan and Deputy Prime Minister of Turkmenistan are going to present Armenian version of Berdymukhammedov’s books in Aram Khachaturian concert hallon November 28 at 6:30 PM.
The presentation will be followed by concert dedicated to the national songs and music of Armenia and Turkmenistan, meanwhile, in the gallery of concert hall traditional Turkmen costumes and art pieces of Turkmenistan nation will be presented.