ԿԸՀ-ն Բակո Սահակյանին է հանձնել Արցախի Հանրապետության նախագահի վկայականը
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 5-ին այցելել է ԼՂՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով, որտեղ նրան հանձնվել է Արցախի Հանրապետության Նախագահի վկայականը:
Ինչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, իր խոսքում երկրի ղեկավարը նշել է, որ Արցախի անկախ պետականաշինության ամենամեծ ձեռքբերումներից է իշխանության բոլոր թեւերի ամբողջական ձեւավորումը եւ նրանց լիարժեք գործունեությունը, ինչպես նաեւ ժողովրդավարական հասարակություն ստեղծելու գործընթացի անշրջելիությունը:
Այս տեսանկյունից Բակո Սահակյանը հատուկ ընդգծել է կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի աշխատանքը՝ այն համարելով մեր պետության կարեւորագույն ինստիտուտներից մեկը:

Бако Саакяну вручено удостоверение Президента Республики Арцах
5 сентября Президент Бако Саакян посетил Центральную избирательную комиссию, где ему было вручено удостоверение Президента Республики Арцах.
Как сообщили Арменпресс в Главном информационном управлении аппарата президента НКР, в своем слове глава государства отметил, что самым большим достижением независимой государственности Арцаха является окончательное формирование всех ветвей власти и их полноценное функционирование, равно как и необратимость процесса создания демократического общества.
В данном контексте Бако Саакян особо подчеркнул работу Центральной избирательной комиссии, назвав ее одним из важнейших институтов государства.