ԱՊՀ-ի մաքսային ծառայությունների ղեկավարները հանդիպում են անցկացնում Կամչատկայում
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կամչատկայում սեպտեմբերի 5-ին տեղի կունենա Մաքսային միության անդամ պետությունների մաքսային ծառայությունների, Եվրասիական տնտեսական հանրակցության ինտեգրացիոն կոմիտեին առընթեր մաքսային ծառայությունների ղեկավարների խորհրդի եւ ԱՊՀ-ի մասնակից երկրների մաքսային ծառայությունների ղեկավարների խորհրդի միացյալ կոլեգիայի նիստը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել է Ռուսաստանի Հեռավորարեւելյան մաքսատունը:
Նիստին կմասնակցեն Ռուսաստանի, Բելառուսի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Տաջիկստանի, Մոլդովայի պատվիրակությունները:
ՌԻԱ Նովոստին հավելում Է, որ ԱՊՀ-ի մասնակից պետությունների մաքսային ծառայությունների ղեկավարների խորհրդի 56-րդ նիստի ընթացքում կքննարկվեն մաքսային գործերում համագործակցության եւ փոխօգնության հարցերը, այդ թվում` հետմաքսային հսկողություն իրականացնելիս ԱՊՀ-ի մասնակից պետությունների մաքսային մարմինների գործակցության, տեղեկատվության փոխանակման, սեփական անվտանգության ապահովման եւ կոռուպցիային հակազդելու բնագավառում համագործակցության, մտավոր սեփականության օբյեկտների տեղաշարժման նկատմամբ մաքսային հսկողության կազմակերպման հարցերը եւ այլ հարցեր:

Руководители таможенных служб СНГ встретятся на Камчатке
Заседания Объединенной коллегии таможенных служб государств-членов Таможенного Союза, Совета руководителей таможенных служб при Интеграционном комитете Евразийского экономического сообщества и Совета руководителей таможенных служб государств-участников СНГ пройдут в среду на Камчатке, как передает Арменпресс,сообщает Дальневосточная таможня.
В заседаниях примут участие делегации России, Белоруссии, Казахстана, Киргизии, Таджикистана, Молдавии, а также министр Евразийской экономической комиссии Владимир Гошин.
В ходе 56-го заседания Совета руководителей таможенных служб государств-участников СНГ будут рассмотрены вопросы сотрудничества и взаимопомощи в таможенных делах, в том числе вопросы взаимодействия таможенных органов государств-участников СНГ при осуществлении посттаможенного контроля, обмена информацией, необходимой для определения и контроля таможенной стоимости товаров, сотрудничества в области обеспечения собственной безопасности и противодействия коррупции, организации таможенного контроля за перемещением объектов интеллектуальной собственности и другие.