Փոլ Ռայանը ԱՄՆ-ի փոխնախագահի պաշտոնի համար քվեարկվելու պաշտոնական համաձայնություն Է տվել
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կոնգրեսական Փոլ Ռայանը պաշտոնապես Հանրապետական կուսակցությունից ԱՄՆ-ի փոխնախագահի պաշտոնի համար քվեարկվելու համաձայնություն Է տվել: Թամպայում (Ֆլորիդայի նահանգ) ընթացող՝ հանրապետականների ազգային համագումարում օգոստոսի 29-ին ունեցած իր ելույթում նա խոստացել Է, որ նոյեմբերին կայանալիք ընտրություններում Մասաչուսեթսի նախկին նահանգապետ Միթ Ռոմնիի հետ հաղթելու դեպքում իրենց թիմը կկարողանա լուծել երկրի տնտեսական հիմնախնդիրները, հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը:
Ռայանի ճառը, որն ուղիղ եթերով հեռարձակել են Միացյալ Նահանգների բոլոր առաջատար հեռուստաալիքները, նվիրված Էր առաջին հերթին ներքին քաղաքականության հարցերին: Մասնավորապես, թեկնածուն հավաստիացրել Է, որ իրենք Ռոմնիի հետ կստեղծեն աշխատատեղեր եւ օժանդակություն ցույց կտան միջին դասին:
42-ամյա կոնգրեսական Փոլ Ռայանը ծնվել Է Ջեյնսվիլ քաղաքում (Վիսկոնսինի նահանգ): 1998 թվականին նա 28 տարեկան հասակում հաղթել Է Ներկայացուցիչների պալատի ընտրություններում՝ դառնալով ամենաերիտասարդ կոնգրեսականներից մեկն ԱՄՆ-ի պատմության մեջ: Այդ ժամանակվանից ի վեր նա առանց խնդիրների վերընտրվել Է եւս վեց անգամ:

Пол Райан дал официальное согласие баллотироваться на пост вице-президента США
Конгрессмен Пол Райан официально дал согласие баллотироваться на пост вице-президента США от Республиканской партии. В своем выступлении в среду на проходящем здесь национальном съезде республиканцев он пообещал, что в случае победы на ноябрьских выборах в связке с экс-губернатором штата Массачусетс Миттом Ромни, их команда сможет решить экономические проблемы страны,сообщает Арменпресс со ссылкой на Итар-Тасс.
Речь Райана, которую в прямом эфире транслируют все ведущие американские телеканалы, посвящена в первую очередь вопросам внутренней политики. В частности, кандидат заверил, что они с Ромни создадут рабочие места и окажут поддержку среднему классу.
42-летний конгрессмен Пол Райан родился в городе Джейнсвилл /штат Висконсин/. В 1998 году в возрасте 28 лет победил на выборах в палату представителей, став одним из самых молодых конгрессменов в истории США. С тех пор он без проблем переизбирался еще шесть раз.