Ամերիկացի զինծառայողները մահափորձ Էին պատրաստում ԱՄՆ-ի նախագահի դեմ
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Չորս ամերիկացի զինծառայողներ մեղադրվում են պետական հեղաշրջման եւ երկրի նախագահ Բարաք Օբամայի սպանության նախապատրաստման մեջ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, լույս օգոստոսի 29-ի գիշերը հաղորդել Է Detroit Free Press հրատարակությունը:
Դատախազության տվյալներով՝ դավադիրները գնել Էին 87 հազար դոլարի զենք եւ պայթանյութ եւ պլանավորել Էին զավթել մի շարք ռազմավարական օբյեկտներ, իսկ այնուհետեւ սպանել երկրի նախագահին:
Չարագործները, որոնք գործող եւ նախկին զնծառայողներ են, ստեղծել Էին ընդհատակյա կազմակերպություն, որը կրում Էր «Հավիտյան անմահ ենք, միշտ պատրաստ» (F.E.A.R.) անվանումը: Անցյալ տարվա դեկտեմբերին այս խումբը՝ շարքային Իսահակ Ագիգայի առաջնորդությամբ, սպանել Էր իր հանցակցին եւ նրա սիրուհուն, որոնք կարող Էին իշխանություններին հայտնել իրենց հանցավոր պլանների մասին:
Հետաքննության կարծիքով՝ պետական հեղաշրջում կատարելու դրդապատճառ Է դարձել խիստ անբարյացակամությունը գործող նախագահի նկատմամբ:

Американские военнослужащие готовили покушение на президента США
Четверо американских военнослужащих обвиняются в подготовке государственного переворота и убийства президента страны Барака Обамы, Арменпресс со ссылкой наРИА Новости.
По данным прокуратуры, заговорщики закупили оружие и взрывчатку на 87 тысяч долларов и планировали захватить ряд стратегических объектов, а затем убить президента страны.
Злоумышленники, являющиеся действующими и бывшими военнослужащими, создали подпольную организацию под названием "Навсегда бессмертны, всегда готовы" (Forever Enduring Always Ready, F.E.A.R.). В декабре прошлого года эта группа под предводительством рядового Исаака Агиги убили собственного сообщника и его возлюбленную, которые могли сообщить властям об их преступных планах.
По мнению следствия, мотивацией для совершения государственного переворота стала острая неприязнь к действующему президенту.