Հայաստանի անկախության 21 ամյակին նվիրված միջոցառումների կազմակերպումն ընթացքի մեջ է
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կառավարությունում տեղի է ունեցել Հայաստանի անկախության 21 ամյակին նվիրված միջոցառումների նախապատրաստման և կազմակերպման պետական հանձնաժողովի նիստը, որը վարել է վարչապետ, հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հանրապետության նախագահի աշխատակազմի ղեկավար, հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ-տոնական միջոցառումների համակարգող Վիգեն Սարգսյանը նշել է, որ անկախության տոնին նվիրված միջոցառումների կազմակերպման աշխատանքներն ընթացքի մեջ են՝ ըստ սահմանված ժամանակացույցի: Մասնավորապես, սեպտեմբերի 21-ին Հանրապետության հրապարակում տեղի կունենա տոնական համերգ՝ ձայնային և լուսային ժամանակակից լուծումներով: ՀՀ անկախության օրը տոնական միջոցառումներ կանցկացվեն նաև հանրապետության մարզերում և սփյուռքի գաղթօջախներում:
Նիստի ընթացքում ծավալվել է մտքերի շահագրգիռ փոխանակություն, որի ընթացքում ներկայացվել է տարբեր գերատեսչությունների կողմից կազմակերպվող տոնական միջոցառումների ընթացքը:
Վարչապետը հանձնարարել է վերջիններիս ղեկավարներին՝ փոխհամագործակցության միջոցով օպերատիվ կերպով արձագանքել հնարավոր խնդիրներին՝ տոնական միջոցառումները բարձր մակարդակով և սահմանված ժամանակացույցին համապատասխան կազմակերպելու համար:

Armenia prepares for the 21st anniversary of its independence
YEREVAN, AUGUST 24, ARMENPRESS: The session of state committee of preparation and organization of events dedicated to the 21st anniversary of the independence of Armenia took place in the Government of Armenia. The session was preceded by the head of the committee Prime Minister Tigran Sargsyan. Armenpress was informed from information and public relations department of Armenian Government that Chief of Staff of President Office Vigen Sargsyan mentioned that the organizational works of events dedicated to the independence holiday are in process according with the schedule. Particularly, on September 21 in the Republican Square will take place a festive concert with modern solutions. On the Independence Day festive events will also take place in the regions of the Republic and Diaspora.
At the session there was an interested exchange of ideas during which the process of festive events organized by different institutions was introduced.
The Prime Minister ordered to react operatively to possible problems with the help of cooperation in order to organize the festive events in high level and according to the schedule.