ՀՀ Ազգային ժողովում ձևավորվում է Հայաստան-Իսպանիա բարեկամության խումբը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Իսպանիայում ՀՀ գործերի հավատարմատար Խորեն Տերտերյանը հուլիսի 18-ինհանդիպում է ունեցել Իսպանիայի Խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Դուրան ի Լեյդայի հետ:
Ինչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտգործնախարարության մամուլի, տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների միջև խորհրդարանական կապերի զարգացման հեռանկարները, ինչպես նաև երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր: Խորեն Տերտերյանը Դուրան ի Լեյդային տեղեկացրել է, որ ՀՀ Ազգային Ժողովում ձևավորման փուլում է գտնվում Հայաստան-Իսպանիա բարեկամության խումբը:
Մտքեր են փոխանակվել նաև Հայաստան-ԵՄ հարաբերությունների վերաբերյալ: ՀՀ գործերի ժամանակավոր հավատարմատարը ներկայացրել է եվրոպական ընտանիքին մերձեցմանն ուղղված մեր երկրում իրականացվող բարեփոխումների ընթացքը: Ողջունելով հայկական կողմի գրանցած առաջընթացը եվրաինտեգրման ոլորտում` պարոն Լեյդան ընդգծել է իսպանական կողմի պատրաստակամությունն աջակցելու Հայաստանին այդ ուղղությամբ:
Իսպանացի պատգամավորի խնդրանքով Խորեն Տերտերյանը ներկայացրել է Հայաստանի արտաքին քաղաքականության հիմնական ուղղությունները:

Armenia-Spain friendly group is formed in Armenian National Assembly
YEREVAN, JULY 24, ARMENPRESS: Charge d' Affaires of the Republic of Armenia to Spain Khoren Terterian on July 18 held a meeting with the president of foreign affairs committee of Spanish Parliament Duran i Lleida.
Armenpress was informed from Media, information and public relations department of Armenian foreign affairs ministry that during the meeting issues concerning prospects of developments of parliamentary relations between two countries and other issues of mutual interest. Khoren Terterian informed Duran i Lleida that in the National Assembly of Armenia is being formed Armenia-Spain friendship group.
There was an exchange of opinions about Armenia-EU relations. Armenian Charge d' Affaires introduced the process of reforms directed to establishment of closer relations with European family. Welcoming the progress of Armenian side in Euro integration process mister Lleida highlighted the readiness of Spanish side to support Armenia in that direction. Khoren Terterian presented to the Spanish deputy the main directions of the foreign policy of Armenia.