Ադրբեջանցի հաքերները սպառնում են կոտրել նաեւ ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության կայքը
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Անդրբեջանցի հաքերները հունիսի 15-ին կոտրել են Blognews-ի եւ «Միավորված հայեր» շաբաթերթի կայքէջը: «Արմենպրես»-ը հաղորդում է, որ վերջինիս գլխավոր էջում նրանք նաեւ գրառում են թողել` նշելով, որ հաջորդիվ կոտրելու են նաեւ ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության կայքը:
Azerbaijan Black Hats-ը գրել է, որ հարձակումները կառավարական եւ լրատվական կայքերի վրա շարունակվելու են: «Մենք խոստացանք ու շարունակում ենք մեր անելիքը: Այս օրերին մենք կոտրել ենք 8 հայտնի հայկական կայքեր եւ սա դեռ սկիզբն է: Դուք մեզ չեք կարող կանգնեցնել, եւ առաջիկայում ավելի հզոր հարձակումներ ենք կատարելու հայկական կայքերի վրա: Սա կատակ չէ, սա խաղ չէ, այլ պատերազմ: Մեր հաջորդ թիրախը լինելու է Հայաստանի արտաքին գործերի նախարության կայքը` mfa.am-ը: Սպասեք մեզ»,- գրված է եղել հաղորդագրության մեջ:
«Արմենպրես»-ի կայքը հունիսի 13-ի գիշերը նույնպես ադրբեջանական խմբի կողմից ենթարկվել էր հաքերային հարձակման:

Azerbaijani hackers threaten to break the website of Armenian Ministry of Foreign Affairs
YEREVAN, JUNE 15, ARMENPRESS: Azerbaijani hackers broke the websites of “Blognews” and “United Armenians” weekly June 15. As Armenpress reports, they have left a note in the homepage of the latter, according to which the website of the Armenian Ministry of Foreign Affairs will be the next they will break.
“Azerbaijan Black Hats” has written that the attacks are governmental and will be continued on Armenian news websites.
“We promised and we are fulfilling our task. During these days we have broken 8 Armenian well known sites and this is just the beginning. You cannot stop us, and in future we are going to make more powerful attacks at Armenian websites. This is not a joke, a game, but a war. Our next target will be the official website of the Armenian Ministry of Foreign Affairs – mfa.am. Wait for us!” the message reads.