Վարչապետը հանձնարարել է արմատապես փոխել մեքենաների գրանցման և վարորդական իրավունքների տրամադրման ծառայությունների որակը
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ոստիկանության կողմից ավտոմեքենաների գրանցման և վարորդական իրավունքների տրամադրման ծառայությունների մատուցման ոլորտում խնդիրներին պետք է արմատական լուծում տրվի: Ապրիլից այդ ծառայությունները կմատուցվեն քսան րոպեի ընթացքում: Այս խնդրին է անդրադաձել վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը Հայաստանի Հանրապետության կառավարության նիստում:
Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ի թղթակիցը, գործադիրի ղեկավարը բավարար չի համարել ոլորտում քաղաքացիների սպասարկման որակը.:«Սա այն ոլորտն է, որտեղ տարեկան երեք հարյուր հազարից ավել քաղաքացիներ շփվում են պետության հետ և վերաբերմունք են ձևավորում պետության նկատմամբ»,- նշել է վարչապետը:
Հայաստանի Հանրապետությունում վարորդական իրավունք ստանալու ու մեքենան գրանցելու գործընթացը շուրտով կտևի քսան րոպե.«Հարցին արմատական լուծման համար ապրիլին Նուբարաշենում շահագործման ենք հանձնելու Ճանապարհային ոստիկանության նոր մասնաշենքը,որը հագեցված է լինելու նոր տեխնիկայով: Արդեն իսկ ավարտել ենք աշխատանքները ծրագրային և տեխնիկական ապահովման ուղղությամբ»,- հայտարարեց Տիգրան Սարգսյանը:
Խնդիրը, վարչապետի հանձնարարությամբ, Ոստիկանապետի անձնական հսկողության տակ է, ավելացվելու է ծառայությունը մատուցող ոստիկանության աշխատակիցների քանակը` առկա ծանրաբեռնվածությունը նվազեցնելու նպատակով:

Необходимы кардинальные изменения в сфере регистрации автомашин и предоставления водительских прав в РА
Проблемы в в сфере обслуживания, связанные с регистрацией автомашин и предоставлением водительских прав в Армении нуждаются в кардинальном решении. С апреля эти процедуры будут осуществляться в течение нескольких минут. Об этом заявил премьер-министр РА Тигран Саргсян сегодня на заседании правительства.
Как сообщает корр.Арменпресс, Т.Саргсян счел неудовлетворительным качество обслуживания граждан в этой сфере. «Это та сфера, в которой в год более 100 тыс.граждан контактирует с государством и где, соответственно, формируется мнение о государстве», - отметил премьер.
Вскоре процесс получения водительских прав и регистрации машины займет 20 мин. «Для кардинального решения этого вопроса в апреле в Нубарашене будет сдан в эксплуатацию новый корпус дорожной полиции, оснащенный новой техникой. Мы уже завершили работы по программному и техническому обеспечению», - заявил Т.Саргсян.
Этот вопрос, по поручению премьера, находится под личным контролем начальника полиции.: будет увеличено число сотрудников полиции, оказывающих эти услуги, чтобы снизить уровень загруженности и сократить время обслуживания клиента.