Ակտիվիստ Արթուր Չախոյանն ազատ է արձակվել ձերբակալումից
Ակտիվիստ Արթուր Չախոյանն ազատ է արձակվել ձերբակալումից, սակայն կշարունակի հոսպիտալացված մնալ Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ բժշկական կենտրոնում։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նշված է Չախոյանի փաստաբան Վահե Եփրիկյանի գրառման մեջ։
Ավելի վաղ, հաղորդվել էր, որ Նոր Նորք վարչական շրջանի թաղապետարանում տեղի ունեցած միջադեպի առնչությամբ ձերբակալվել է 6 անձ:
Նոր Նորք վարչական շրջանի թաղապետարանում ապրիլի 30-ին ծեծկռտուք է տեղի ունեցել թաղապետարանի աշխատակիցների և ակտիվիստ Արթուր Չախոյանի միջև։ Սոցիալական ցանցերում տարածված տեսանյութում երևում է, որ ծեծկռտուքին միացել ու Արթուր Չախոյանին հարվածներ է հասցրել նաև Նոր Նորքի թաղապետ Տիգրան Տեր-Մարգարյանը։

Активист Артур Чахоян освобожден из-под ареста
Активист Артур Чахоян освобожден из-под ареста. Он госпитализирован в медицинском центре Святого Григория Просветителя.
Как передает Арменпресс, об этом сообщил адвокат Чахояна Ваге Еприкян.
Ранее сообщалось, что в связи с инцидентом, произошедшим в здании администрации Нор Норка города Еревана, были арестованы 6 человек.
30 апреля в здании районной администрации административного района Нор Норк произошла драка между сотрудниками администрации и активистом Артуром Чахояном. На видео, распространенном в социальных сетях, видно, что мэр Нор Норка Тигран Тер-Маргарян также присоединился к драке и ударил Артура Чахояна.