Ուիթքոֆը կարող է մեկնել ՌԴ Լոնդոնում Ուկրաինայի իշխանությունների հետ բանակցություններից հետո. The Wall Street Journal
ԱՄՆ նախագահի հատուկ բանագնաց Սթիվեն Ուիթոֆն այս շաբաթ Լոնդոնում կայանալիք բանակցություններից հետո, որոնց կմասնակցեն նաև Ուկրաինայի իշխանությունների ներկայացուցիչները, կարող է մեկնել Ռուսաստան։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին հայտնում է The Wall Street Journal-ը։
Ըստ թերթի տվյալների՝ բացի Ուիթքոֆից, Լոնդոնում կայանալիք հանդիպմանն ԱՄՆ-ի կողմից սպասվում է պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոյի և Ուկրաինայի հարցով ԱՄՆ նախագահի հատուկ բանագնաց Քիթ Քելլոգի մասնակցությունը։ Խորհրդակցությունների արդյունքներով   Վաշինգտոնի, Եվրոպայի և Կիևի դիրքորոշումների համընկման դեպքում Ուիթքոֆը կարող է մեկնել Ռուսաստան։

Уиткофф может отправиться в Россию после переговоров с украинскими властями в Лондоне - The Wall Street Journal
Спецпредставитель президента США Стивен Уиткофф после переговоров в Лондоне на этой неделе, в которых также примут участие представители украинских властей, может отправиться в Россию.
Как передает Арменпресс, об этом сообщила газета The Wall Street Journal.
По данным издания, ожидается, что на встрече в Лондоне, помимо Уиткоффа, будут присутствовать госсекретарь США Марко Рубио и спецпредставитель президента США по Украине Кит Келлог. По результатам консультаций, если позиции Вашингтона, Европы и Киева совпадут, Уиткофф может отправиться в Россию.