Ռուսաստանն ու Ուկրաինան հայտնել են փոխադարձ հարվածների մասին
Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը հայտնել է, որ գիշերվա ընթացքում ուկրաինական 83 անօդաչու թռչող սարք է խոցվել Ռուսաստանի ինը շրջաններում, տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը։
Նախարարության հաղորդագրության համաձայն՝ սահմանային Բրյանսկի շրջանում խոցվել է 37 անօդաչու թռչող սարք, որոնցից 12-ը՝ Կուրսկի և Լիպեցկի շրջաններում, 9-ը՝ Տվերի, իսկ մնացածը՝ Բելգորոդի, Կալուգայի, Սմոլենսկի, Վորոնեժի և Ռոստովի մարզերում։
Ռուսաստանի Լիպեցկի մարզի նահանգապետը հայտնում է, որ Լիպեցկի վրա ուկրաինական անօդաչու թռչող սարքի հարձակման հետևանքով մեկ կին է վիրավորվել։
Իր հերթին ուկրաինական աղբուրները հայտնում են, որ ռուսական բանակը հերթական անգամ կամիկաձե ԱԹՍ-ներով հարձակում է իրականացրել Դանուբ գետի վրա գտնվող Ռենի նավահանգստի վրա։
Ուկրաինական տելեգրամյան ալիքների համաձայն՝ Օդեսա քաղաքում «15-20 պայթյունի ձայն է լսվել»։
Հարձակման հետևանքների մասին դեռ տեղեկություններ չկան։
BBC-ի ռուսական ծառայության փոխանցմամբ՝ տեղեկություններ կան նաև այն մասին, որ անցած 24 ժամվա ընթացքում ռուսական կողմը 104 հարձակում է իրականացրել Սումիի մարզի սահմանամերձ հատվածում, ինչի հետևանքով 5 մարդ վիրավորվել է, վնասվել են տներ, ուսումնական հաստատություն և ֆերմայում գտնվող կառույց։

Россия и Украина сообщают о взаимных ударах
Минобороны России сообщило, что в ночь на 13 февраля в девяти регионах России было сбито 83 украинских беспилотника. Об этом сообщает Арменпресс.
По данным ведомства, в приграничной Брянской области было сбито 37 беспилотников, по 12 - в Курской и Липецкой областях, 9 - в Тверской, остальные - в Белгородской, Калужской, Смоленской, Воронежской и Ростовской областях.
Губернатор Липецкой области России сообщил, что в результате атаки украинского беспилотника на Липецк пострадала одна женщина.
В свою очередь украинские источники сообщают, что российская армия в очередной раз беспилотниками-камикадзе атаковала порт Рени на Дунае.
По данным украинских Telegram-каналов, в Одессе “было слышно 15-20 взрывов”.
Информации о последствиях ударов пока нет.
По данным Русской службы BBC, также есть сведения, что за последние сутки российская сторона осуществила 104 обстрела в приграничной зоне Сумской области, в результате которых пострадали 5 человек, повреждены жилые дома, учебное заведение и строения на ферме.