Ռուսաստանից կվտարվի ԱՊՀ երկրներից և Աֆրիկայից 120 միգրանտ՝ Մոսկվայի մարզում իրականացված ռեյդից հետո
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մոսկվայի մարզի Պուշկինո քաղաքում ոստիկանները հայտնաբերել են 120 օտարերկրյա քաղաքացու, որոնք ՌԴ-ում են գտնվել օրենսդրության խախտմամբ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել է ՌԴ Ներքին գործերի նախարարության Մոսկվայի մարզի գլխավոր վարչության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի ղեկավար Տատյանա Պետրովան։
«Ռեյդի ընթացքում 120 օտարերկրյա քաղաքացու նկատմամբ կազմել են վարչական արձանագրություններ», - Պետրովայի խոսքերն է մեջբերում «Ինտերֆաքս»-ը:
19 միգրանտ պատասխանատվության է ենթարկվել անօրինական աշխատանքային գործունեություն իրականացնելու համար, 1-ը՝ վարչական պատժից խուսափելու համար։
Վարչության ներկայացուցչի խոսքով՝ տուգանվածների թվում են ԱՊՀ-ի և Աֆրիկայի երկրներից սերվածներ, որոնք աշխատել են պահեստում։
«Յուրաքանչյուր օտարերկրացու նկատմամբ կիրառվել է 5000 ռուբլու չափով տուգանք՝ ՌԴ սահմաններից հետագա վտարմամբ: 31 միգրանտ տեղավորվել է մասնագիտացված հաստատություն՝ մինչև դատարանի վճռի ի կատար ածելը։

Из Российской Федерации будут выдворены 120 мигрантов из стран СНГ и Африки после рейда, проведенного в Подмосковье
В городе Пушкино Московской области полиция обнаружила 120 иностранных граждан, находившихся в РФ с нарушениями законодательства. Как передает Арменпресс, об этом сообщила начальник управления информации и связей с общественностью Главного управления МВД РФ по Московской области Татьяна Петрова.
“В ходе рейда в отношении 120 иностранных граждан составлены административные протоколы за нарушение режима пребывания на территории РФ”, -  Интерфакс приводит слова Петровой.
19 мигрантов были привлечены к ответственности за незаконную трудовую деятельность, 1 - за уклонение от административного наказания.
Среди них - выходцы из стран СНГ и Африки, работавшие на складе.
“На каждого иностранца наложен штраф в размере 5 тысяч рублей с последующим выдворением за пределы РФ. 31 мигрант помещен в специализированное учреждение до исполнения решения суда”, - отметила Петрова.