Մեկնարկել է 2019 թվականի ձմեռային զորակոչը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: 2019 թվականի ձմեռային զորակոչը մեկնարկել է դեկտեմբերի 16-ին: Դեկտեմբերի 16-ին պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայության կմեկնեն առաջին նորակոչիկները: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Զինված ուժերի համալրման գործընթացը խստագույնս վերահսկվում է ՀՀ պաշտպանության նախարարության, ԶՈւ ԳՇ ղեկավարության և իրավապահ մարմինների կողմից:
Զորակոչին մասնակցող բոլոր կառույցների համակարգված աշխատանքի և հետևողականության, զորակոչի գործընթացի օրինականության և թափանցիկության ապահովման, կոռուպցիոն երևույթների բացառման նպատակով ներդրված զինծառայության վայրի ընտրության վիճակահանության շնորհիվ զորակոչային գործընթացի իրականացումը դրված է բարձր հիմքերի վրա:
ՀՀ զինված ուժերում ծառայելը և սեփական ժողովրդի անվտանգությունն ու հայրենիքի պաշտպանությունն ապահովելը ՀՀ յուրաքանչյուր քաղաքացու սահմանադրական պարտքն է: Կոչ ենք անում ազգաբնակչությանը սատարել համապետական նշանակության այս միջոցառման իրականացմանը:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով ՀՀ պաշտպանության նախարարին առընթեր հասարակական խորհրդի հովանու ներքո ստեղծվել է 2019թ. ձմեռային զորակոչի ընթացքում քաղաքացիների դիմումների և բողոքների քննարկման հանձնաժողով: Տեղեկությունների համար զանգահարել 010-52-34-82 հեռախոսահամարով: Խաղաղ ծառայություն հայրենիքի պաշտպաններին»,- ասված է ՀՀ ՊՆ տարածած հաղորդագրության մեջ:

Начался зимний призыв 2019 года
Зимний призыв 2019 года стартовал 16 декабря. 16 декабря на обязательную срочную военную службу отправятся первые призывники. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью МО Армении.
“Процесс призыва строго контролируется Министерством обороны, руководством Вооруженных сил и правоохранительными органами.
Благодаря скоординированной работе и последовательности всех структур, участвующих в призыве, обеспечению законности и прозрачности процесса призыва, жеребьевке выбора места воинской службы, внедренной с целью исключения коррупционных явлений, осуществление призывного процесса проходит на высших основах.
Служение в Вооруженных силах РА и обеспечение безопасности собственного народа и защиты Родины - конституционный долг каждого гражданина РА. Мы призываем население поддержать проведение этого общегосударственного мероприятия.
Напомним, что приказом министра обороны РА под эгидой Общественного совета при министре обороны РА в 2019 году создана комиссия по рассмотрению заявлений и жалоб, поступивших от граждан во время зимнего призыва. Для получения информации звоните по номеру 010-52-34-82. Мирной службы защитникам Родины”, - говорится в сообщении МО РА.