ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունում տեղի է ունեցել տնօրենին առընթեր խորհրդի նիստ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունում տեղի է ունեցել տնօրենին առընթեր խորհրդի նիստ, որը վարել է ՀՀ ԱԱԾ տնօրենի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող, գնդապետ Էդուարդ Մարտիրոսյանը: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԱԱԾ մամուլի կենտրոնից:
Նիստին ներկա էին ՀՀ ԱԱԾ տնօրենի տեղակալները և դեպարտամենտների ղեկավարները:
Նիստի օրակարգում ընդգրկված է եղել ՀՀ անվտանգության դեմ ուղղված սպառնալիքների չեզոքացման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքների արդյունավետությունը բարձրացնելուն, ինչպես նաև՝ ժամանակակից մարտահրավերներին հակազդելուն վերաբերող հարցեր:
Ամփոփելով նիստի օրակարգային հարցերի վերաբերյալ զեկուցումների և  քննարկումների արդյունքները՝ Էդուարդ Մարտիրոսյանի կողմից դեպարտամենտների ղեկավարներին տրվեցին համապատասխան ցուցումներ և հանձնարարականներ:

В Службе национальной безопасности Армении состоялось заседание Совета директорa
В Службе национальной безопасности РА состоялось заседание Совета директорa, которое вел временный исполнитель обязанностей директора СНБ РА, полковник Эдуард Мартиросян. Об этом «Арменпресс» сообщили в пресс-службе СНБ Армении.
На заседании присутствовали заместители директора СНБ и руководители департаментов.
В повестку заседания были включены вопросы, касающиеся повышения эффективности работ по нейтрализации угроз безопасности Армении, а также противодействия существующим вызовам.
Подведя итоги докладов и обсуждений по вопросам повестки заседания, Эдуард Мартиросян дал руководителям департаментов соответствующие указания и поручения.