Հետախուզվողները ներկայացել են կամավոր
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ոստիկանության Էրեբունու բաժնի ծառայողների բացատրական աշխատանքների շնորհիվ, դեկտեմբերի 13-ին, ժամը 10-ի սահմաններում, կամավոր բաժին է ներկայացել Աթոյան փողոցի 48-ամյա մի բնակիչ, որը փետրվարի 19-ից հետախուզվում էր դիտավորությամբ առողջությանը ծանր վնաս պատճառելու մեղադրանքով: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Խափանման միջոցը՝ կալանք:
Ոստիկանության ՔՀԳՎ և Արարատի բաժնի ծառայողների բացատրական աշխատանքների շնորհիվ, դեկտեմբերի 13-ին, Մյունխեն-Երևան չվերթով Հայաստան է վերադարձել և ներկայացել ոստիկանություն Ավանում հաշվառված 16-ամյա մի քաղաքացի, որը օգոստոսի 2-ից ոստիկանության Կենտրոնականի բաժնի կողմից հետախուզվում էր ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելու, իրացնելու, պահելու, փոխադրելու կամ կրելու մեղադրանքով:
Խափանման միջոցը՝ ստորագրություն:
Հետախուզվողի հայտնաբերման մասին տեղյակ է պահվել հետախուզումը նախաձեռնողին
Դեկտեմբերի 13-ին, ժամը 11.30-ի սահմաններում, ոստիկանության Վաղարշապատի բաժնի և անձնագրային բաժանմունքի ծառայողների բացատրական աշխատանքների շնորհիվ, կամավոր բաժին է ներկայացել Էջմիածին քաղաքի 31-ամյա մի բնակիչ, որը նոյեմբերի 18-ից ՌԴ Ադիգեայի հանրապետության ՆԳՆ կողմից հետախուզվում էր խարդախության մեղադրանքով:
Նրա հայտնաբերման մասին հայտնվել է հետախուզումը նախաձեռնողին:
Ոստիկանության Ստեփանավանի բաժնի ծառայողների բացատրական աշխատանքների շնորհիվ, դեկտեմբերի 13-ին, ժամը 19-ի սահմաններում, «Մոսկվա-Երևան» չվերթով Հայաստան է ժամանել և կամավոր ոստիկանություն ներկայացել Ստեփանավան քաղաքի 49-ամյա մի բնակիչ, որը մարտի 23-ից ոստիկանության Ստեփանավանի բաժնի կողմից հետախուզվում էր ապօրինի ծառահատման մեղադրանքով:
Ոստիկանության Կոտայքի բաժնի ծառայողների բացատրական աշխատանքների շնորհիվ, դեկտեմբերի 13-ին, ժամը 21-ին կամավոր բաժին է ներկայացել Աբովյան քաղաքի 37-ամյա մի բնակիչ, որը օգոստոսի 7-ից ոստիկանության Կոտայքի բաժնի կողմից հետախուզվում էր գողության փորձի մեղադրանքով:

Разыскиваемые явились с повинной
Благодаря  разъяснительной  работе  сотрудниковЭребунийского отделения полиции 13 декабря в районе 10.00 часов добровольно  явил 48-летний житель улицы Атоян, разыскиваемый с 19 февраля по подозрению  в умышленном  причинении тяжкого вреда здоровью.
Об этом Арменпресс сообщили в Управлении по связям с общественностью и СМИ полиции Республики Армения.
Мера пресечения - арест.
Благодаря  разъяснительной  работе  сотрудниковАраратского  отделения полиции 13 декабря рейсом Мюнхен-Ереван в Армению прибыл 16-летний гражданин (прописан в Аване) и добровольно явился в полицию.  Он разыскивается Центральным отделением полиции  со 2 августа по обвинению  в незаконом хранении, приобретении, ношении, транспортировке и обороте оружия, боеприпасов и взрывчатых веществ.
Мера пресеения – подписка о невыезде.
Об обнаружении разыскиваемого лица было сообщено инициатору розыска
Благодаря  разъяснительной  работе  сотрудниковВагаршапатского отделения  и паспортного отдела полиции 13 декабряв районе 11.30часов добровольно явился в полицию 31-летний житель Эчмиадзина, который  с 18 ноября разыскивается МВД Адыгеи (Россия) по обвинению в мошенничестве.
Об обнаружении разыскиваемого лица было сообщено инициатору розыска.
Благодаря разъяснительной работе сотрудников Степанаванской полиции, 49-летний житель Степанавана, разыскиваемый Степанаванским отделением полиции с 23 марта, прибыл в Армению рейсом Москва-Ереван около 7 часов вечера 13 декабря и добровольно явился в полицию.
Он обвиняется в незаконнойвырубке деревьев.
Благодаря разъяснительной работе сотрудников Котайкского отделения полиции 13 декабря в 21.00 часов  добровольно явился в полицию37-летний житель Абовяна, который с 7 августа разыскивается Котайкским отделением в попытке кражи.