ԱԺ-ում շարունակվում է արտահերթ նիստը. ՈՒՂԻՂ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովում մեկնարկել է արտահերթ նիստը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նիստը հրավիրվել է կառավարության նախաձեռնությամբ:
Դեկտեմբերի 12-ին հրավիրված արտահերթ նիստի օրակարգում ներառված է 11 հարց, որոնց մի մասը պատգամավորները քննարկել և ընդունել են առաջին ու երկրորդ ընթերցմամբ:
Դեկտեմբերի 13-ին պատգամավորները երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունելու համար կքննարկեն և կքվեարկեն «Զորամասերի և զինվորական հաստատությունների կարգավիճակի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում լրացումներ կատարելու մասին, «Հայաստանի Հանրապետության վարչատարածքային բաժանման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին և «Ոստիկանության մասին» օրենքում լրացումներ և փոփոխություն կատարելու մասին օրենքների նախագծերն ու նախագծերի փաթեթները:

В Национальном собрании продолжается внеочередное заседание: прямое включение
В Национальном собрании продолжается внеочередное заседание. Как передает «Арменпресс», заседание созвано по инициативе правительства.
В повестку внеочередного заседания, созванного 12 декабря, включены 11 вопросов, часть которых депутаты обсудили и приняли во втором и первом чтении.
13 декабря депутаты для принятия во втором чтении и полностью обсудят и проголосуют за законопроекты О внесении дополнений в Закон РА “О статусе воинских частей и военных учреждений”, О внесении изменения в Закон РА “Об административно-территориальном делении Республики Армения” и О внесении дополнений и изменения в Закон РА “О полиции”.