Դեկտեմբերի 13-ին սպասվող իրադարձությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արմենպրես» պետական լրատվական գործակալությունը ներկայացնում է այսօր սպասվող իրադարձությունները:
Ճապոնիայի կառավարությունը դրամաշնորհ կտրամադրի «Երևան իմ սեր» հիմնադրամին: Այսօր՝ դեկտեմբերի 13-ին, համապատասխան հուշագիրը կստորագրեն հիմնադրամի տնօրենն ու ՀՀ-ում Ճապոնիայի դեսպանը:
Երևանում կանցկացվի ներդրումների և կապիտալի շուկային վերաբերող աշխատաժողով։ Բացմանը ողջույնի խոսքով հանդես կգա ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Խաչատրյանը։
Լրագրողների հետ կհանդիպի ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Արևիկ Անափիոսյանը: Նա կանդրադառնա հանրակրթության պետական չափորոշչի և առարկայական ծրագրերի վերանայմանը, միջազգային համագործակցությանը:
Սևանա լճի հիմնախնդիրներին ու ձկան պաշարներին կանդրադառնա ՀՀ ԳԱԱ Կենդանաբանության և հիդրոէկոլոգիայի գիտական կենտրոնի տնօրեն Բարդուղ Գաբրիելյանը:
Արևելյան գործընկերության 10-ամյակի առթիվ կանցկացվի «ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի համաշխարհային ժառանգության ցանկում ընդգրկված նյութական և ոչ նյութական գոհարները» խորագրով ցուցահանդես:
Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը կկայանա Կոմիտաս վարդապետի ծննդյան 150-ամյա հոբելյանին նվիրված՝ «Կոմիտասը և մենք» համերգաշարի ամփոփիչ համերգը:

Мероприятия предстоящие 13 декабря
Правительство Японии предоставит грант Фонду “Ереван моя любовь”. Сегодня, 13 декабря, соответствующий меморандум подпишут директор Фонда и посол Японии в Армении.
В Ереване состоится семинар по инвестициям и рынку капитала. На открытии с приветственной речью выступит министр экономики РА Тигран Хачатрян.
С журналистами встретится заместитель министра образования, науки, культуры и спорта Армении Аревик Анапиосян. Она представит вопросы пересмотра государственного стандарта и предметных программ общего образования и международного сотрудничества.
К проблемам озера Севан и рыбным запасам обратится директор Научного центра зоологии и гидроэкологии НАН РА Бардуг Габриелян.
По случаю 10-летия Восточного партнерства откроется выставка под названием “Материальные и нематериальные жемчужины, включенные в список Всемирного наследия ЮНЕСКО”.
В Доме камерной музыки им. Комитаса состоится концерт из цикла “Комитас и мы”, посвященный 150-летию со дня рождения Вардапета Комитаса.