Կոլինան հերքել է Հայաստանից ապօրինի ճանապարհով երեխա որդեգրելու մասին լուրերը
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՖԻՖԱ-ի մրցավարական կոմիտեի նախագահ Պյեռլուիջի Կոլինան հերքել է լուրերն այն մասին, որ նա Հայաստանում ապօրինի ճանապարհով երեխա է որդեգրել: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին Կոլինան ասել է իտալական ANSA գործակալությանը:
«Ապշեցի՝ կարդալով, որ տեղեկություններ կան, թե ես ապօրինի ձևով հայ երեխայի եմ որդեգրել: Հարգում եմ այն անձանց, ովքեր օրինական ճանապարհով երեխա են որդեգրում, սակայն իմ կինն ու ես երբեք չենք մտածել այդ մասին»,- նշել է իտալացի հայտնի մրցավարը: Նա անհավատալի է համարել այն, որ իր անունը կարող է կապված լինել ապօրինի որդեգրման գործով հետաքննության հետ:
Ավելի վաղ հայտարարություն էր տարածել նաև ՀՀ արդարադատության նախարարությունը՝ հերքելով լրատվամիջոցներում տարածված տեղեկատվությունը Կոլինայի՝ Հայաստանից հանցավոր ճանապարհով երեխա որդեգրելու մասին:

Колина опроверг слухи о незаконном усыновлении ребенка из Армении
Глава судейского комитета ФИФА Пьерлуиджи Колина опроверг слухи о том, что он незаконно усыновил ребенка в Армении.
Как передает Арменпресс,об этом Колина рассказал итальянскому агентству ANSA.
«Я опешил, когда узнал о существовании информации о том,  что я незаконно усыновил армянского ребенка. Я уважаю тех, кто усыновляет ребенка на законных основаниях, но мы с женой никогда не думали об этом», - сказал известный итальянский судья.
Он считал невероятным, что его имя может быть связано с расследованием незаконного усыновления.
Ранее была  распространено заявление  Министерства юстиции Республики Армения, которое также опровергло сообщения СМИ о том, что Колина усыновилребенка из Армении преступным путем.